Kalvinistický teolog varuje před nárůstem bílého nacionalismu mezi evangelikálními křesťany 

Owen Strachan, profesor baptistického semináře, který se stal aktivistou proti tzv. woke myšlenkám, léta varoval, že liberálové podkopávají evangelikální křesťanské církve.

Nyní si Strachan bere na mušku novou hrozbu: „monoetnický křesťanský nacionalismus“.

SOUVISEJÍCÍPrezident Jižních baptistů varoval před křesťanským nacionalismem. Podle něj povede k perzekuci  

V sérii nedávných příspěvků na sociálních sítích a ve svém zpravodaji na serveru Substack Strachan jasně uvádí, že jde o etnickou příslušnost Evropanů a Američanů. Varuje, že křesťanský nacionalismus – nebo, jak jej Strachan popsal, „nebiblický názor, že musíme zachovat bílé etnikum, abychom vybudovali křesťanský národ“ – zapustil kořeny v reformovaném křídle evangelikální církve.

„Z minuty na minutu se v křesťanských kruzích stále více kouří z bílého nacionalismu – bezbožného etnocentrismu,“ napsal podle Religion News Service Strachan v sérii příspěvků na sociální síti X. „Z milosti Boží budeme s touto škodlivou ideologií bojovat.“

Strachan, který je prorektorem Grace Bible Theological Seminary a autorem populární knihy s názvem „Christianity and Wokeness“, uvedl, že se již nějakou dobu obává, že si rasistické a antisemitské myšlenky nacházejí cestu do konzervativních církví.

Potřebu upozornit na tento trend pocítil začátkem tohoto měsíce poté, co se objevilo video, že bílí Američané musí mít více dětí, aby zachránili zemi před cizinci. Strachan již dříve na sociálních sítích zaznamenal komentáře, které byly mezitím smazány a podle nichž Bůh stvořil různé etnické skupiny s určitým cílem a jejich zachování „znamená zachování Božího stvoření, a je tedy přirozeným dobrem“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 28. srpna 2023 Foto: GBTS – Owen Strachan

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář