Kardinál Pell kritizuje liberální tendence v německé církvi. Tamním biskupům vzkazuje, aby se drželi Písma

Kardinál George Pell uvedl, že situace katolické církve v Německu se jeví jako „hrozivá“ a zdůraznil, že němečtí biskupové musí plnit svou povinnost a držet se učení Písma.

„Myslím, že existuje část německé církve, která se podle všeho ubírá špatným směrem,“ cituje Pella Catholic News Agency.

„Tím myslím, že je zcela jasné, že liberalizované křesťanství, ať už se jedná o katolicismus nebo protestantismus, postupně přechází do agnosticismu,“ a vyjádřil obavu, že pokud církev přijme kulturu světa, aby se zalíbila, dopadne to tak, že nakonec o ni nikdo nebude mít zájem.

SouvisejícíVězněný kardinál Pell sledoval protestantské bohoslužby. „Věděl jsem, že Bůh je se mnou,“ tvrdí

Vyjádření australského kardinála přichází poté, jak jsme už na novinách Křesťan dnes informovali, co německá církev plánuje na 10. května velkou akci, kde se bude žehnat homosexuálním párům.  Přitom kongregace pro nauku víry vydala negativní stanovisko k této otázce. Prohlášení bylo zveřejněno také se souhlasem papeže Františka.

CNA v této souvislosti uvádí, že katolickou církev v Německu v roce 2020 formálně opustil rekordní počet věřících.

Povinností církve je zachovávat učení Písma

Pell dále poznamenal: „Povinností německých biskupů je zachovávat učení Písma a podporovat učení církve. Jsme podřízeni tomuto učení. Nemají žádnou moc ho měnit – nikdo z nás. “

SouvisejícíNěmečtí teologové kritizují zákaz žehnání homosexuálním párům

Podle Pella se církev vždy v otázkách víry řídila Písmem a apoštolskou tradicí. „Důležité je to, co je ve Slově Božím, a co je v apoštolské tradici,“ a dodal, že on pomyslný Rubikon nepřekročí.

Kardinál během svého uvěznění sledoval situaci církve v Německu prostřednictvím tisku. Kardinál ve vězení strávil 404 dní, než by zproštěn obvinění a papež si ho vyžádal zpátky do Vatikánu, kde před svým uvězněním také působil a měl na starosti finance.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. dubna 2021 Foto: YouTube – kardinál Pell

Tags: ,,,,,,

2 Komentáře

  1. Miroslav menšík

    Křesťanská církev patří Ježíši Kristu, a Ježíš Kristus žehná každému hříšníku bez rozdílu pohlaví. To, že se křesťanská církev skládá z více kotců, není chyba Ježíše Krista. Jsme všichni hříšní a jestli je pan Kardinál Pell něco víc, je to smutný pohled.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář