Kay Warrenová pořádala každoroční konferenci pro pozůstalé sebevrahů

Los Angeles – Kay Warrenová už sedm let organizuje ve sboru Saddleback setkání na podporu pozůstalých, kterým rodinný příslušník spáchal sebevraždu.

„Během poslední doby došlo k velkému pokroku v oblasti duševního zdraví,“ řekla podle RNA Kay Warrenová.

„Jedna věc se však nemění. Bolest pozůstalých je stejná,“ uvedla Warrenová, které se v roce 2013 zabil syn Matthew.

„Myslím, že bolest, kterou sebou přinesou ti, kdo zažili sebevraždu blízké osoby, bude každý rok stejná. Je to obrovská ztráta a uzdravení z tohoto traumatu trvá dlouho,“ poznamenala manželka Ricka Warrena, populárního autora a kazatele.

Warrenová ve spolupráci s Americkou nadací pro prevenci sebevražd pořádala bezplatnou konferenci, která se konala 23. listopadu v kalifornském sboru Saddleback. Na programu byly modlitby, svědectví matky, které syn spáchal sebevraždu a příběh Kay Warrenové.

Warrenová a její manžel Rick po smrti svého syna otevřeně mluví o duševních nemocech a zármutku. Rok po jeho smrti zahájili v Saddlebacku službu pro podporu duševního zdraví. Nedávno uspořádala Kay Warrenová setkání pro matky dětí s duševním onemocněním.

Je sebevražda neodpustitelný hřích? Kayla Stoeckleinová je přesvědčena, že její manžel je v nebi>>>

Warrenová řekla, že je povzbudivé vidět, jak se vedoucí církve a rodiny spojují s odborníky, aby společně mluvili o duševním zdraví a způsobech, jak se vypořádat s úzkostí, depresí a bipolární poruchou. „Ale na tomto poli se musí udělat ještě více,“ dodala podle RNA Kay Warrenová.

Studie z roku 2017 z Life Way Research z Nashvillu zjistila, že mnoho protestantských pastorů tvrdí, že jejich církve chtějí být užitečné těm, kteří trpí sebevražednými myšlenkami. Podle studie se však ve sborech o sebevraždě a duševních nemocech diskutuje jen zřídka.

Dan Drápal: Pastor a sebevražda?>>>

Evangelikálové v USA se v poslední době potýkali s několika sebevraždami. V září Jarrid Wilson – třicetiletý pastor ve sboru Harvest Christian Fellowship v Riverside – zemřel po sebevraždě. Wilson otevřeně mluvil o své vlastní depresi a často zveřejňoval na sociálních sítích informace o svých zápasech s duševní chorobou.

V srpnu 2018 Andrew Stoecklein – třicetiletý pastor megasboru ve státě Indiana – také zemřel po sebevraždě. Zanechal po sobě manželku a tři malé děti.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 26. listopadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – Kay Warrenová 

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář