Krize na Ukrajině: Lidé jsou otevřenější zvěsti evangelia, tisíce jich přijaly Krista

Vzhledem k vysokému napětí mezi Ukrajinou a Ruskem nyní Bílý dům vyzývá americké občany žijící na Ukrajině, aby odešli, dokud mohou.

„Bezpečnostní situace na Ukrajině je nadále nepředvídatelná kvůli zvýšené hrozbě ruské vojenské akce a může se zhoršit bez včasného varování,“ uvedlo na svém webu velvyslanectví USA na Ukrajině. „Americké velvyslanectví naléhá na občany USA na Ukrajině, aby zvážili odchod.“

SOUVISEJÍCÍŽivot misionářské rodiny v zemi ohrožené ruskou armádou

Americká misionářka Jane Hyattová se rozhodla zůstat. „Žiji zde 26 let a nemám žádné plány na evakuaci. Sleduji, jak se věci vyvíjejí, a budeme jen věřit Bohu a uvidíme, co se stane dál,“ řekla americké křesťanské televizi CBN News ze svého domova v ukrajinském hlavním městě Kyjevě.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Hyattová provozuje křesťanské rehabilitační centrum pro děti. „V našem rehabilitačním centru máme přes 20 dětí a já mám mnoho povinností,“ poznamenala.

Šest hodin východně od Kyjeva v oblasti Charkova procházel sbor Antona Tišenka 21denní modlitební a postní iniciativou.

„Scházíme se s členy v 7 hodin ráno, a modlíme za mír na Ukrajině a za probuzení. Takže se neustále modlíme, držíme půst a věříme, že Bůh nás ochrání, protože je to věrný Bůh,“ uvedl pro CBN News pastor Církev nové generace, jedné z největších evangelikálních kongregací v Charkově.

Sbor leží 35 kilometrů od ruských hranic a sousedí si Donbasem a Luhanskem, které proruští separatisté ovládají od roku 2014.

Ukrajinský prezident varuje, že dalším cílem Ruska by mohl být právě Charkov.

„Charkov, který je pod kontrolou ukrajinské vlády, by mohl být obsazen,“ řekl minulý týden listu Washington Post 43letý ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Rusko potřebuje záminku: Řeknou, že chrání rusky mluvící obyvatelstvo.“

SOUVISEJÍCÍ – Baptisté na Ukrajině se připravují na uprchlickou krizi, v případě války přejdou evangelikálové do ilegality

Navzdory napjatým časům Tišenko říká, že Bůh pracuje po celém regionu. Loni zaplnilo stadion v Charkově 27 000 lidí na evangelizační kampani organizovanou církví.

„Lidé jsou jako nikdy předtím otevřeni Ježíši Kristu,“ řekl pro CBN News pastor.

Říká, že více než 10 000 lidí přišlo, aby přijali Ježíše Krista jako svého Spasitele. Tišenko plánuje pokračovat v kázání poselství naděje navzdory ruské hrozbě podél hranice.

„Bude to pro nás skvělá příležitost více kázat, více se modlit a uvidíme, kolik lidí přijde k Pánu,“ poznamenal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 13. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář