Kuffův výrok o „intronizaci Krista“ zmátl i kněze a teology

Katoličtí biskupové spolu s vládou Roberta Fica (Smer) by měli co nejdříve iniciovat intronizaci Ježíše Krista za krále Slovenska. Navrhuje to státní tajemník ministerstva kultury Štefan Kuffa (SNS). 

Deník SME informuje, že svůj návrh přednesl na závěr pondělní mše v bazilice svatého Mikuláše v Trnavě.

SOUVISEJÍCÍMarian Kuffa a politická angažovanost 

Katoličtí kněží a teologové oslovení deníkem SME se však s takovým termínem v souvislosti s Kristem dosud nesetkali. Kuffa na dotazy slovenského deníku do uzávěrky neodpověděl.

Lidé, zejména na sociálních sítích, se ptají, zda chce bratr známého katolického kněze zavést na Slovensku monarchii v čele s Kristem, nebo teokracii.

Konference biskupů Slovenska (KBS) se podle informací deníku SME již od Kuffovy iniciativy distancovala. Trnavský arcibiskup Ján Orosch, který umožnil státnímu tajemníkovi promluvit na závěr mše, ve svém prohlášení uvedl, že nikdy nezasahuje do obsahu projevů. Katolická televize Lux, která mši vysílala, záznam nejprve stáhla z webu a poté jej znovu pustila, ale Kuffovu poznámku z něj vystříhala.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. listopadu 2023 Foto: Facebook – Štefan Kuffa

https://domov.sme.sk/c/23244807/kuffa-vyrokom-o-intronizacii-krista-zmiatol-aj-knazov.html

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Zajímavé. Jakoby Ježíš ještě nebyl Bohem ustanoven Veleknězem a Pánem nad celou zemí. Jde o pokus o realizaci zjevení Rosalie Zelkové, které se zrealizovalo naposledy v Polsku v roce 2016. Takovou moc ovšem církev, natož římskokatolická, nemá. U nás intronizoval Krista králem nad Polabím Miroslav Venc tím, že namazal místním máslem krajíc chleba (nežertuji). Jenže po něm šli král Samaří ještě s kýmsi, což byli Dan Drápal a Buhuslav Tetiva. Před takovými iniciativami je třeba varovat. Doufejme, že se toho neujmou i charismatici, kterým může být takové myšlení blízké. Něco jiného by bylo, pokud by se vládní činitelé zavázali k poslušnosti jeho přikázání.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář