Metodistický megasbor využívá internet jako evangelizační nástroj

Představitelé metodistického megasboru z Kansas City hovořili o výhodách online bohoslužeb a nazvali to „jednou z největších příležitostí, jak lidem zpřístupnit evangelium“.

Sbor uspořádal koncem ledna virtuální seminář s názvem Zapojte svůj sbor do online prostoru, který se zaměřil na používání digitálních nástrojů při bohoslužbách a učednictví.

SOUVISEJÍCÍV Chrudimi si lidé opět rezervují účast na mši přes internet

Pastorka Ashley Morgan Kirková, která má v metodistickém sboru Resurrection na starosti digitální média, ve své přednášce podle Christian Post tvrdila, že nabízení on-line bohoslužeb umožňuje zapojení lidí do církve.

„Každý týden se pastor Adam Hamilton setkává s někým, kdo nikdy předtím nevstoupil do našich fyzických dveří, ale účastnil se online bohoslužeb,“ vysvětlila podle CP Kirková.

„Slyšeli jsme od lidí, kteří ještě nejsou připraveni se vrátit osobně, že se věrně účastní online bohoslužeb. Každý týden mluvím s lidmi, kteří se nenacházejí v naší lokalitě, ale identifikují se s naším sborem.“

Kirková dále poznamenala, že zatímco online bohoslužby byly primárně určeny pro ty, kdo sbor pravidelně navštěvovali před vypuknutím pandemie, její sbor „také viděl, že se k nám přidávají noví lidé“.

Přirovnala styl šíření evangelia přes internet ke službě zakladatele metodismu Johna Wesleyho, který začal využívat prostory mimo zdi kostela k tomu, aby hlásal Boží slovo.  

„Myslím, že toto je okamžik v historii, který nám poskytuje jednu z největších příležitostí, jak zpřístupnit evangelium široké veřejnosti, stejně jako práce, kterou dělal Wesley.“

Kirková navíc viděla, že on-line uctívání také slouží jako „záchranné lano v boji s osamělostí“ během lockdownu a „udržování pocitu sounáležitosti“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

V roce 2020 kvůli pandemii velká většina kongregací ve Spojených státech uzavřela své prostory pro osobní bohoslužby. Jednou z výjimek byl kalifornský sbor Grace Community Church, který otevřel své dveře a pořádal osobní bohoslužby i přes pokračující příkazy státu dodržovat omezení. 

Christian Post uvádí, že v epizodě Grace to You pastor John MacArthur řekl, že nevěří, že online bohoslužby odpovídá biblické definici „církve“.

„Zoom církve není církev,“ řekl tehdy MacArthur. „Není to církev. Dívá se na monitor. Na tom není nic, co by naplňovalo biblickou definici scházet se, podněcovat jeden druhého k lásce a dobrým skutkům.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář