Mladí křesťané se modlí za probuzení v Evropě. Také za zemi Husa a Havla, aby se v pokání obrátila ke Kristu

Praha – Mladí křesťané se od února modlí za probuzení v Evropě. Každý týden se sdílejí s problémy ve své vlastní společnosti a předkládají konkrétní modlitební témata za jednu ze zemí na starém kontinentu.

Mládežnická organizace IFES (Internatonal Fellowship of Evangelical Students) v únoru spustila iniciativu s názvem „Revive Europe“, s cílem „modlit se a postit se alespoň jednou týdně“ za každou evropskou zemi.

Revive Czech Republic

Pray with us this week for the Czech Republic!"This year the Czech Republic is celebrating 30 years since the fall of communism. People enjoy freedom and growing prosperity. However, the society is full of divisions and disappointment with the country's leadership. Most people are irreligious, but at the same time spiritual.""Please pray for the nation of Jan Hus and Vaclav Havel. Pray that Christians will know and love the gospel. Pray that they will share it in a gospel way. And please pray above all that many people will understand and be saved through it as they turn to Christ in repentance."Watch (and share) our latest video and #pray for #CzechRepublic.#ReviveCzechRepublic #ReviveEurope #prayforeurope#ifeseurope #ifesworld

Zveřejnil(a) Revive Europe dne Pátek 19. července 2019

Modlitební maraton potrvá až do konce prosince 2019, kdy se v Karlsruhe bude konat kongres pro křesťany ve věku 18 až 30 let. Dosud byla na sociálních sítích sdílená krátká jednominutová videa z více než 25 zemí.

Portál Evangelical Focus uvádí některé z problémů, které mladí křesťané vnímali jako závažné: „Vliv, peníze a sex jsou modly naší země,“ „Lidé neznají Ježíše Krista“ – „Rozšířená je xenofobie a apatie,“ „Mnoho studentů zbožňuje jenom své knihy a vzdělání,“„Někdy se jako evangelikálové cítíme tak malí,“ „Většina mladých lidí nemá naději a touží opustit zemi.“

V případě České republiky se ve videu připomnělo, že země slaví 30 let od pádu komunismu. I když se lidé těší svobodě a rostoucí prosperitě, společnost je na druhou stranu však plná rozdělení a zklamání z vládní moci, uvádí se k modlitbám.

„Modlete se, prosím, za národ Jana Husa a Václava Havla. Modlete se, aby křesťané poznali a milovali evangelium. Modlete se, aby se evangelium sdílelo takovým způsobem, aby se lidé obrátili v pokání ke Kristu. “

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 17, srpna 2019  Foto: Revive Europe

Tags: ,,,,,

2 Komentáře

    • Slávek Jirásek

      Asi jste špatně porozuměl. Oni se nemodlí za Václava Havla. Ale chtějí se modlit za zemi Václava Havla. A jak říká Jára Cimmrman, můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je vše co s tím uděláte. Ve světě jsme známí jako země Husa, Komenského a Havla.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář