Mnozí z Ukrajiny utíkají, ale Finka, Němka a Ind z organizace YWAM se rozhodli zůstat a sloužit 

Kyjev – Když začala válka a na Kyjev začaly dopadat ruské bomby, museli se misionáři Marie a Japhin Johnovi rozhodnout, zda opustí hlavní město.

„Sbalili jsme si kufry, protože je to jako když chcete být připraveni rychle odejít, protože nastala nová situace; najednou se ráno probudíte, slyšíte zvuk bomb, takže přemýšlíte, co se to tady děje?'“ řekla televizi CBN News Marie.

„Nebylo to snadné rozhodnutí, dokud jsme se nemodlili. Ale jakmile jsme se začali modlit, rozhodnout se bylo velmi snadné,“ dodal Japhin.

Japhin pochází z Indie. Jeho manželka Marie je Němka. Oba jsou misionáři organizace Youth With a Mission.

SOUVISEJÍCÍŘeditel Ukrajinské biblické společnosti svědčí o zázracích a obrovském duchovním hladu 

„Vyrůstal jsem v Indii a také jsem sloužil v Indii, nebylo to poprvé, co jsem byl v nebezpečné situaci, ve skutečnosti je to potřetí,“ poznamenal Japhin.

Rozhodli se zůstat, protože se zavázali sloužit ukrajinskému lidu, navzdory velmi reálnému ohrožení jejich životů.

„Je to stejně jako závazek v manželství, říkáme ‚v dobrých i ve zlých časech‘, nejsme zde jen, když jsou časy příznivé. A když všichni odcházejí, je to čas, kdy musím zůstat,“ řekla pro křesťanskou televizi CBN News Marie.

Centrum Kyjeva je nyní pevnost z betonových kvádrů, pytlů s pískem a kovových konstrukcí, které mají zastavit ruské tanky. Dnes je již polovina města evakuována. Zaměstnanci YWAM se soustředí na službu těm, kteří jsou stále ve městě.

Japhin a Marie proměnili rozlehlou kancelář YWAM na centrum humanitární pomoci.

Zaměstnankyně YWAM jménem Natalie a její dva synové pracují v kuchyni a připravují jídla pro lidi ze sousedství. „Záleží na dni, někdy jsou dny, kdy vaříme pro tisíc lidí, někdy pro 500 nebo 600,“ řekla CBN News Natalie.

Katarina, misionářka YWAM z Finska, se vrátila na Ukrajinu, aby pomáhala. „Jediná myšlenka, která mě naplnila pokojem, bylo vrátit se na Ukrajinu, takže proto jsem tady.“

„Neříkám, že Bůh byl ten, kdo mě donutil jít do válečné zóny, nebo je to nějak tak, že jsem neměla na výběr. Byla to moje volba. Moje volba byla přijít sem, a Bůh otevřel dveře,“ dodala.

Katarina byla evakuována těsně před začátkem války, ale vrátila se o několik dní později. Nyní vyráží do ulic Kyjeva a dodává jídlo a další pomoc lidem, kteří nemohou opustit své byty. Každá návštěva končí modlitbou.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. března 2022 Foto: screenshot YouTube

Tags: ,,,,,

1 Komentář

  1. 35Neboť kdo by chtěl svou duši zachránit, zahubí ji; kdo by však zahubil svou duši kvůli mně a evangeliu, zachrání ji. 36Vždyť co člověku prospěje, získá-li celý svět, ale své duši uškodí? 37Neboť co může dát člověk výměnou za svou duši? 38Kdo by se styděl za mne a za má slova v tomto cizoložném a hříšném pokolení, za toho se bude stydět i Syn člověka, když přijde ve slávě svého Otce se svatými anděly.“

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář