„Mýlil jsem se,“ pastor Creflo Dollar vyzval kongregaci, aby se zbavila jeho knih o desátcích 

Pastor amerického megasboru Creflo Dollar veřejně odsoudil všechna svá vyučování na téma desátků.

Dollar, který vede World Changers International Ministries v College Parku ve státě Georgia, řekl 26. června v kázání členům kongregace, že to, co o desátcích mnoho let kázal, bylo nesprávné.

V kázání nazvaném Velké nedorozumění začal slovy: „Chtěl bych vám na úvod říci, že stále duchovně dospívám. A že učení, která jsem v minulosti sdílel na téma desátků, nebyla správná. A dnes stojím zde v pokoře, abych opravil některé věci, které jsem léta učil a kterým jsem léta věřil, ale nikdy jsem je nedokázal dostatečně jasně pochopit, protože jsem ještě nebyl konfrontován s evangeliem milosti.“

SOUVISEJÍCÍ – Studie: Evangelium prosperity je více o emocích než o teologii

Pastor Dollar výslovně uvedl, že se za své učení nebude omlouvat, protože jinak by se nepoučil.

Svému shromáždění však vzkázal, aby se podle jeho slov zařídilo a jednalo.  

„…Řeknu vám, že se vůbec nestydím za to, že vám říkám, abyste zahodili všechny knihy, kazety a videa, která jsem kdy natočil na téma desátků. Pokud se to neshoduje s Biblí,“ cituje pastora portál Premier

„V posledních deseti letech jsem korigoval některá svá vyučování, ale ne v takové míře, jako se chystám udělat dnes. Proč je to tedy důležité? Protože náboženství je udržováno dvěma faktory, strachem a pocitem viny. A jestli existuje nějaké téma, které církev dlouhou dobu používala k tomu, aby udržovala lidi ve strachu a pocitu viny, pak je to právě téma desátků, a to je třeba napravit. A je třeba to napravit hned,“ pokračoval.

Pastor Dollar připustil, že kvůli svému přiznání může „tratit některé přátele a řečnické angažmá, ale uvedl, že je to něco, čím už si prošel, takže na tom nezáleží.

Ve svém kázání se pak zaměřil na dokazování, proč je desátek, tedy odevzdávání deseti procent svého příjmu církvi, starozákonní pojem. Zdůraznil, že křesťané dnes již nežijí podle Mojžíšova zákona, ale podle svobody Boží milosti popsané v Novém zákoně.

Poučil svou církev, aby vnímala dávání financí jako akt uctívání, stejně jako zpívání a zvedání rukou a poznamenal, že lidé by se měli ptát Boha, kolik mají dávat.

„Teď, z nějakého důvodu, pokud vám nevadí začít na 10 procentech, není to žádný zločin. Ale nemůžete z toho udělat závazný zákon pro novozákonní křesťany, aby dávali 10 procent.  To je vše, co říkám,“ uvedl pastor, který bývá spojován s evangeliem prosperity. 

„Nový zákon jasně hovoří o dávání, ale ne zákonem, který říká, že když dáš desátek, nebudeš prokletý,“ řekl. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. července 2022 Foto: Facebook – Creflo Dollar

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář