Na Kubě se zastavila výroba hostií, jeptiškám došla mouka

Havana – Na Kubě se ve středu zastavila výroba hostií. Jeptiškám z řádu bosých karmelitek, které jako jediné tento druh oplatku na Kubě pečou, totiž došla mouka. Problémy s dodávkami mouky však na Kubě zaznamenávají také pekárny, před kterými se často tvoří dlouhé fronty, napsala agentura EFE.

„Oznamujeme všem diecézím, že v prodeji nejsou žádné hostie. Pracovali jsme s malým množstvím mouky, která nám zůstala v rezervě, ale i ta došla,“ oznámily jeptišky. S pečením chtějí začít hned poté, co opět získají nezbytnou surovinu.

SOUVISEJÍCÍVýbuch kubánského hotelu vážně poškodil nejvýznamnější baptistickou modlitebnu v zemi

Problémy se zásobováním moukou jsou v posledních měsících na Kubě vcelku běžné. Její dodávky nejsou pravidelné a někdy ji nedostávají ani státní pekařství. Tak pak i několik dní nemají co nabídnout svým zákazníkům. Před prodejnami, kde je pečivo stále k dostání, se tak tvoří dlouhé fronty.

Problémy s dodávkami základních potravin a spotřebního zboží jsou součástí vážných hospodářských problémů, které Kuba zažívá v uplynulých dvou letech. Situace je podle EFE výsledkem souběhu několika negativních faktorů, například pandemie nemoci covid-19, zpřísnění amerických sankcí a také omylů a nedostatků v řízení země. Kubánská vláda často zdůrazňuje, že nuzné materiální poměry na ostrově jsou výsledkem amerického embarga.

Problémy se zásobováním a s dodávkami paliv či léků způsobily od loňského roku protesty obyvatel. Na ty úřady zareagovaly silnou represí. V zemi stále drží mocenský monopol komunistická strana.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. listopadu 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář