Křesťan dnes

Nejstarší muž světa zemřel ve věku 114 let, dlouhý život přičítal k lásce k Bohu

„Milujte Boha a vždy ho noste ve svém srdci.“

Nejstarší muž na světě, který zemřel minulý týden ve Venezuele, přičítal svou dlouhověkost zčásti silné katolické víře a lásce k Bohu.

Juan Vicente Pérez Mora, kterému bylo 114 let, zemřel v úterý ve venezuelském městě Táchire, jen několik týdnů před svými 115. narozeninami, jak informuje portál The Christian Post. 

Guinnessova kniha rekordů potvrdila, že Mora byl nejstarší muž na světě. Toto ocenění mu bylo uděleno 4. února 2022, kdy se dožil 112 let a 253 dní. Narodil se 27. května 1909 v El Cobre jako deváté z deseti dětí.

Mora mohl v deseti letech dokončit pouze pět měsíců formálního vzdělávání, protože jeho učitelka onemocněla. Podle Christian Post se však naučil číst a psát pomocí knihy, kterou mu dala. 

Mora, který pracoval v zemědělství a zároveň pomáhal řešit pozemkové a rodinné spory jako šerif v Caricueně v letech 1948-1958, byl až do její smrti v roce 1997 ženatý s Ediofinou del Rosario García. Měli spolu šest synů a pět dcer a byli manželé 60 let.

Rodina byla pro Mora, který se mohl pochlubit 42 vnoučaty, 18 pravnoučaty a 12 prapravnoučaty, stěžejní.

„Můj strýc Vicente přenáší hodně klidu, pohody a vyzařuje spoustu radosti,“ řekl v roce 2022 novic Freddy Abreu španělsky mluvící pobočce Catholic News Agency.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red. Datum: 7. dubna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version