Několik základních škol v Utahu zakázalo Bibli kvůli „vulgaritě a násilí“

Salt Lake City – V americkém Utahu se jeden školní obvod rozhodl zakázat Bibli na základě toho, že údajně obsahuje prvky vulgarity a násilí. Republikánská vláda v Utahu v loňském roce zakázala na školách „pornografické a neslušné“ knihy. Zákaz dosud dopadal zejména na knihy týkající se otázek sexuální orientace a identity, uvedla stanice BBC.

Bibli vyřadili ze školních knihoven konkrétně v obvodu Davis, pod nějž spadá 95 škol. Zatím se to týkalo ale jen sedmi nebo osmi výtisků. Které pasáže Bible jsou údajně vulgární a násilné, to obvod neuvedl. Jeho krok následuje poté, co stažení Bible požadoval v místních novinách Salt Lake Tribune jeden z rodičů. Dříve už Bibli ze školních knihoven vyřadil jeden obvod v Texasu.

SOUVISEJÍCÍChybějící finance či málo studentů. Od pandemie bylo v USA uzavřeno 18 křesťanských univerzit 

Zákaz Bible na několika školách v Utahu přichází v době, kdy konzervativci v některých amerických státech usilují o zákaz výuky o tématech, jako jsou práva komunity LGBT nebo rasová identita. Některé knihy se tak ocitly na černém seznamu v Texasu, Missouri, Jižní Karolíně nebo na Floridě. Tažení proti určitým knihám se odehrává ale i v liberálních státech, kde byly zakázány některé publikace kvůli údajným prvkům rasismu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. června 2023 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář