Německý pastor dostal trest za poskytnutí azylu íránskému křesťanovi

Metodistický pastor z Německa byl odsouzen k dvouletému podmínečnému trestu a pokutě 1 500 Eur za poskytnutí církevního azylu íránskému imigrantovi.

Pastor Stefan Schörk dostal varování od okresního soudu v Bayreuthu za napomáhání k neoprávněnému pobytu mladého íránského imigranta.

SOUVISEJÍCÍNěmecko se potýká s antisemitskými incidenty, včetně útoků na synagogy

Soudce rozhodl, že azyl může legálně udělit pouze stát. Schörk se podle informací portálu Premier proti verdiktu odvolá.

Schörk bude nyní ve dvouleté zkušební době. Pastor vyjádřil zklamání z verdiktu a tvrdil, že jednal pouze z křesťanské povinnosti a své jednání nepovažoval za nezákonné.

„Když se podívám do očí někomu, kdo mi vypráví o svém utrpení, pak musím jednat. To je moje víra, kterou se snažím žít. Každou neděli kážu o lásce k nepřátelům a bližnímu, takže svá slova musím dokázat i činy,“ poznamenal. 

Schörk v lednu udělil německy mluvícímu íránskému imigrantovi desetidenní církevní azyl. Uprchlík nejprve požádal o azyl v Řecku a podle práva EU musí požádat o azyl prostřednictvím členského státu EU, do kterého poprvé vstoupil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 12. listopadu 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

https://premierchristian.news/en/news/article/german-pastor-convicted-for-granting-church-asylum-to-iranian-immigrant?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12781671_daily%20news%2011%20November%202021&dm_i=16DQ,7LYEF,C3NX6,UZK44,1

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář