Neznámí pachatelé na Kubě zaútočili kameny na kostel

Na budovu kubánského kostela v Las Tunas, který vede známý protivládní aktivista Joel Demetrio, dopadlo několik kamenů. O situaci pronásledované církve na „ostrově svobody“ informuje portál Evangelical Focus.

Kubánský pastor k útoku uvedl, že několik členů sboru se shromáždilo v malém kostele, aby pokračovali v iniciativě, do které zapojilo kolem sto tisíc věřících, s cílem se modlit za ekonomickou a politickou situaci v zemi. „Požádali jsme Boha, aby ti, kdo nařizují tyto útoky proti církvi, činili pokání a věděli, že Bůh vždy požehná svým dětem,“ cituje pastora portál Evangelical Focus.

SouvisejícíKubánský režim zboural modlitebnu patřící letniční církvi

Představitelé církve patřící do sítě evangelikálních sborů který, kterou stát odmítá legalizovat, vysvětlili, že „kameny byly hozeny ze sousedství“ a informovali o zatčení svých pastorů, demolici kostelů, zabavení majetku a vyhrožování členům, aby přestali chodit na  bohoslužby.

Demetrio řekl místním novinám Diario de Cuba, že „komunistický systém vysílá různé pofiderní osoby, aby házely kameny“. Americký senátor Marco Rubio v říjnu 2020 tweetoval o útocích proti této církvi: „Svoboda uctívání je právo, které je třeba respektovat. Z Kuby přicházejí znepokojující zprávy o tom, že po členech misijního sboru po skončení bohoslužby házeli kameny.“

„Jen několik měsíců po upozornění na tyto případy republikánským senátorem Rubiem se to kolem půl desáté večer stalo znovu,“ komentoval poslední události Demetrio.

Policie situaci ignoruje

Novinářka Jaiset Rodríguezová na svém Facebooku k situaci napsala: „Normální věcí by bylo, kdyby policie vykonávala svou práci. Představitelé misijní církve na Kubě však nedůvěřují těm, kdo by měli být proti zločinu.“

„Demetrio otevřeně vyjádřil, co si myslí o kubánském režimu, a to ho staví do pozornosti úřadů, které vše kontrolují a jsou proti všem, kdo s nimi nesouhlasí,“ dodala Rodríguezová.

SouvisejícíNa kubánskou církev byl vyvíjen tlak schválit novou ústavu. Castrova dcera dehonestuje církev

Podobný případ se odehrál také v říjnu 2020 v obci Florida. Církevní společenství Eternal Rock Full Gospel kritizovalo postup policie, že ignoruje útoky s kameny na jejich budovu, ke kterým dochází už řadu měsíců.

Pastor Daniel González poukázal na to, že „neznámí lidé“ zaútočili na modlitebnu během bohoslužeb a kameny na několika místech probořily střechu.  

Ve svém prohlášení pro organizaci Luz Visión pastor varoval, že podle všeho agresorům nezáleží na možných důsledcích jejich činů, „protože v kostele jsou mnohokrát starší lidé a děti“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář