Křesťan dnes

Nizozemsko: Na konferenci s názvem Probuzení se sešlo více než 60 000 lidí

Konference Opwekking (Probuzení), která se konala v nizozemském městě Biddinghuize od 26. do 29. května u příležitosti Letnic, se zúčastnilo přibližně 60 000 lidí.

Jednalo se o 53. ročník této akce, kterou bylo možné sledovat také online. Prostřednictvím internetu ji živě sledovalo více než 330 000 lidí. Bezplatné sledování bohoslužeb a většiny seminářů bude k dispozici až do 1. září 2023.

 SOUVISEJÍCÍELF 2023: Návrat k integritě evangelia pro obnovu biblické církve v Evropě

„Jsme plni vděčnosti. Jsme ohromeni obrovským počtem návštěvníků, pozitivní a dobrou atmosférou a znatelnou jednotou a spojením s tolika lidmi z různých prostředí,“ řekl pro Evangelical Focus ředitel konference Ruben Flach. 

Zdůraznil, že „mnoho lidí se poprvé nebo nově setkalo s Ježíšem. Mnozí byli zasaženi Duchem svatým a zakusili Boží lásku. Proto tuto konferenci pořádáme každý rok: toužíme, aby se lidé seznámili s tím, kdo je Ježíš, a s mocným působením Ducha svatého“.

 Tématem letošního Opwekkingu bylo „Ale my vidíme Ježíše“ na základě listu Židům 2,9.

„Odkazuje na skutečnost, že Ježíš nás předešel v plánu, který s námi Bůh má. Ačkoli ve svém životě i ve světě stále vidíme zkázu, která je důsledkem pádu, když vidíme Ježíše, získáváme jasný pohled na život, na druhé i sami na sebe,“ vysvětlili organizátoři.

Poprvé bylo totéž téma společné pro hlavní program, program pro mládež, teenagery, děti a lidi s postižením, které konference svým účastníkům nabízela.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. června 2023 Foto: Opwekking

Exit mobile version