Nová česká BibleApp zdarma

Matouš Němec vytvořil stránku pro ulehčení studia Bible. V rozhovoru přiblížil tento nový projekt pro křesťany.

 Můžete přiblížit, jak vznikala nová aplikace a jaké jsou její cíle?

 Aplikaci jsem začal programovat přibližně před dvěma lety, když jsem si uvědomil potřebu vyhledávat ve svých poznámkách nebo vytvářet pojmy, ke kterým jsem si psal vlastní poznámky nebo odkazy na různá místa v Bibli. Z počátku to byly jen základní věci a postupem času začalo funkcí přibývat. Vždy jsem si říkal, že to může pomáhat více lidem a Bůh dal, že jsem to po dvou letech dotáhl do stavu, kdy bylo možné aplikaci spustit pro veřejnost.

 

Nechal jste se inspirovat projektem již existujícím?

 Nic podobného jsem na internetu nenašel, takže jsem se spíš nechal inspirovat potřebami, které jsem od aplikace měl. Obecně bych to chtěl vést stylem organismu, který se postupně vyvíjí. Takže bude záležet na lidech, kteří to budou používat a na jejich potřebách. Podle toho se BibleApp bude vyvíjet.

 

 

Komu je tato aplikace primárně určena?

 BibleApp je primárně určena věřícím, kteří studují Bibli a chtějí si psát poznámky, dělat odkazy k pojmům, které studují a další věci, které aplikace umožňuje. BibleApp se ale také hodí pro čtení Bible při studiu, a tím pádem i pro uživatele, kteří chtějí Bibli pouze číst a občas si někde vytvořit záložku, souvislost nebo poznámku k nějakému verši.

 

Spolupracoval jste s někým na tomto projektu?

 Spolupracuji pouze s jedním kolegou, který dělá grafiku. Vytvořil logo BibleApp a do budoucna bude připravovat vylepšenou mobilní verzi aplikace a menší kosmetické úpravy přímo v aplikaci.

 

Kdy bude tento projekt dostupný ke stažení?

 Tento projekt nebude dostupný ke stažení. BibleApp má pouze webové rozhraní. To znamená, že to funguje jako jakákoliv jiná stránka, kde se registrujete, ověříte email a po přihlášení vám umožní spravovat nějaký obsah.

 

Bude se za ni využívání něco platit?

 BibleApp bude vždy zdarma. Vzhledem k tomu, že její provoz něco stojí, tak ti, kteří by měli potřebu projekt podpořit, mohou poslat dar. Do budoucna je v plánu zavést i nějakou možnost pravidelných měsíčních příspěvků.

 

Bude přístupný jak pro iPhony tak i pro smartphony?

 Webová stránka BibleApp je uzpůsobená i pro zobrazení na mobilním telefonu. Mobilní zobrazení má zatím ještě nějaké mouchy, ale to se do budoucna budeme snažit upravit tak, aby to co nejvíce zjednodušilo a zpříjemnilo práci v aplikaci. Aplikace přímo pro mobilní telefony by připadala v úvahu pouze, pokud by o to byl velký zájem a vybrala by se na to nějaká částka.

 

Budete pracovat na dalším vývoji? Co byste chtěl případně zlepšit?

 Rád bych aplikaci vedl stylem postupného vývoje podle potřeb uživatelů. Takže určitě budu pracovat na dalším vývoji a zjišťovat, jaké mají uživatelé aplikace potřeby. Prozatím je v plánu určitě zlepšit mobilní verzi webu a doplnit nápovědu a často kladené otázky.

Projekt je na stránce BibleApp.cz

 

Autor: Michal Nosál  Datum: 30.. dubna 2020  Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář