Pastor Greg Laurie varoval před dvěma nebiblickými koncepty 

„V životě lidí se objevuje mnoho pocitů, které prostě nejsou biblické,“ říká Greg Laurie, pastor křesťanského společenství Harvest v kalifornském Riverside. Ve videu zveřejněném na jeho kanálu na YouTube pastor vysvětlil dva koncepty, kterým někteří lidé věří a které ve skutečnosti nejsou pravdivé.

Portál ChurchLeaders píše, že první nebiblická myšlenka, kterou pastor Greg Laurie zmínil, zní: „Bůh se na mě zlobí a chce mi zničit život.“ Toto přesvědčení, řekl Laurie, je „úplně nesprávné“.

SOUVISEJÍCÍ Padesát tisíc lidí se účastnilo evangelizační kampaně Grega Laurieho 

„Bůh se na vás nezlobí,“ řekl pastor. „Bůh vás neskutečně miluje.“ Citoval Jeremiáše 31,3, kde se píše: „Miluji tě láskou, jež trvá navěky, vztahuji se k tobě v milosrdenství.“ Laurie také odkázal na 1. Janův list 3,1, kde se píše: „Hle, jak velkou láskou nás Otec zahrnul, že jsme nazváni Božími dětmi!“. 

„Bůh vás miluje,“ řekl Laurie. „Bůh vám chce žehnat. Bůh vám chce dát život, který stojí za to žít.“

Laurieho další bod však byl varováním, abychom první tvrzení „nebrali až do krajnosti.“ Druhé nebiblické přesvědčení, které zmínil, znělo: „Bůh mě miluje a přijímá mě takového, jaký jsem.“ V tomto případě se jednalo o přesvědčení, které je v rozporu s biblickými zásadami. 

„To obvykle říká někdo, kdo pravděpodobně dělá něco, co by dělat neměl,“ poznamenal. Jako příklady pastor uvedl problém s alkoholem nebo rozvod z nesprávných důvodů. Někdy, řekl, lidé toto nebiblické přesvědčení formulují takto: „Nikdo není dokonalý“ nebo „Nesuďte mou cestu“. Je však možné, že něčí cesta se ubírá špatným směrem.  

Křesťané jsou navíc zodpovědní za to, aby používali moudrost a činili si úsudek o určitých věcech. Laurie připustil, že Ježíš skutečně řekl: „Nesuďte, abyste nebyli souzeni,“ ale řekl, že lepší překlad by byl: „Neodsuzujte, abyste nebyli odsouzeni.“ 

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Pokud by se někdo zeptal: „Je pravda, že mě Bůh miluje a přijímá mě takového, jaký jsem,“ Laurie řekl, že „odpověď technicky vzato zní ano“. Dodal však: „Bůh tě miluje a přijímá tě takového, jaký jsi, ale nechce tě takového nechat.“ V tomto případě je to pravda. Bůh nás tedy nemiluje na základě toho, co děláme – jeho lásku si nemusíme zasloužit. Přesto nás nenechává takové, jací jsme.

Laurie řekl, že podobenství o marnotratném synovi tuto myšlenku ilustruje. V tomto podobenství, přestože syn hřeší proti svému otci, ho otec vřele přijme zpět poté, co se syn rozhodne vrátit domů. Ve skutečnosti otec uspořádá hostinu a oslavuje, že jeho syn „byl mrtvý a hle, zase žije“.

Stejně jako marnotratný syn přicházíme k Bohu zlomeni ve svém hříchu. A stejně jako otec přijímá svého zbloudilého syna, řekl Laurie, Bůh nám odpovídá slovy: „Miluji tě, přijímám tě takového, jaký jsi. Nyní lituj svého hříchu a žij novým životem a já ti k tomu dám sílu ze svého Ducha svatého.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. února 2023 Foto: screenshot YouTube – Greg Laurie

Tags: ,,,,

2 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář