Pastor Louie Giglio varoval mladé lidi před nebezpečím sociálních sítí, které berou čas a peníze

Louie Giglio varoval účastníky křesťanské konference Passion 2023 před nebezpečím, které představují společnosti provozující „ekonomiku pozornosti“ prostřednictvím sociálních sítí a stránek, které „pohlcují“ křesťany, rozptylují je a berou jim peníze. 

Podle listu The Christian Post řekl čtyřiašedesátiletý pastor církve Passion City Church posluchačům převážně z generace Z na třídenní konferenci v Atlantě, že sociální sítě jsou „naprosto zbytečné“. A označil společnost TikTok za platformu, která vydělává na čase jejich uživatelů. 

SOUVISEJÍCÍChristine Caineová účastníkům konference Passion: Snažte se přebývat v Boží přítomnosti

„Lidé si nechávají platit a počítají s tím, že jim zaplatíte. … Probudíme se a začneme lidem platit, protože jsme se dostali do této ekonomiky pozornosti,“ řekl Giglio na výroční akci, která se konala 3.-5. ledna. 

Giglio vysvětlil, že sociální sítě jsou navrženy tak, aby bylo pro lidi těžké přestat se dívat a klikat, zatímco společnosti z toho mají finanční prospěch.  

„Pokud máte závislost a skončíte na určitých stránkách, platíte doslova lidem. Z vašeho bankovního účtu to jde na jejich bankovní účet,“ řekl. 

Giglio povzbudil účastníky konference, že místo toho, aby věnovali spoustu času platformám sociálních sítí, měli by začít „střežit svůj čas“ a věnovat ho Bohu.    

„Způsob fungování ekonomiky je založen na vaší pozornosti. A nyní se objevuje více životních stylů lidí všeho druhu s různými poselstvími, různými dráhami, různými cíli,“ varoval Giglio.  

„Spoléhají na to, že jim věnujete svou pozornost. A pokud jim věnujete svou pozornost na pět sekund, dostanou zaplaceno,“ pokračoval. 

„Pokud na ten odkaz kliknete na pět sekund, dostanou zaplaceno. Pokud se podíváte na 100 videí za sebou, dostane zaplaceno 100 lidí. Pokud svá videa zpeněžují – a to dělá spousta lidí -, snaží se jen získat pět sekund vaší pozornosti. Pokud jim dáte 15, je to pro ně ještě lepší. Ale oni si vezmou pět.“ 

„Když věnuji svou pozornost Bohu, dostane zaplaceno. Ne že by potřeboval více peněz, ale dostane se mu slávy, kterou si zaslouží. A když On dostane mou pozornost, dostanu zaplaceno i já, protože já dostanu Jeho, a tak to pro Boha skvěle funguje, protože On dostává slávu, kterou by měl dostat z mého života. Protože On můj život stvořil pro sebe a podle sebe,“ pokračoval Giglio. 

„Ale i já dostávám Boha. Když dostanu Boha, dostanu to nejlepší, co na této planetě existuje. A vy i já potřebujeme zvýšit svou touhu po tom, abychom si hlídali svou pozornost.“ 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. ledna 2023 Foto: screenshot YouTube – Louie Giglio

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář