Christine Caineová účastníkům konference Passion: Snažte se přebývat v Boží přítomnosti

Během zahajovacího programu konference Passion 2023 řekla Christine Caineová, spisovatelka a aktivistka australského původu, mladým lidem, aby využili své „vstupenky“, aby mohli vstoupit do Boží přítomnosti a setrvat v ní. Připomněla také křesťanům a vedoucím, kteří propadli negativismu, aby nezapomínali, že Bůh je stále přikrývá a chrání.

Šestapadesátiletá Caineová nedávno získala magisterský titul v oboru evangelizace a vedení. Známá evangelikální křesťanka byla součástí sestavy řečníků konference Passion 2023, která se koná v Atlantě. 

Od svého založení v roce 1997 Louiem a Shelley Gigliovými se na konferenci Passion scházejí desítky tisíc mladých lidí ve věku 18 až 25 let, aby uctívali Ježíše a žili pro něj.

Christine Caineová: Bůh je věrný a zvítězí

Christine Caine založila svou padesátiminutovou přednášku na knize Exodus 33, těsně poté, co si Izraelci vyrobili zlaté tele. V té době byl podle ní Boží lid „velmi traumatizován“ -podobně jako my dnes. Protože zapomněli na Boží vysvobození a cítili se opuštění, dělali „opravdu hloupé věci“, poznamenala. Ale navzdory jejich – a naší – nevěrnosti zůstává Bůh věrný. „Bůh nemůže být nevěrný svým slibům a svým záměrům ve vašem životě,“ řekla podle ChurchLeaders.com Caineová a dodala: „Je to Boží záměr, který zvítězí, ne naše plány.“

SOUVISEJÍCÍDesítky tisíc křesťanů zaplnily fotbalový stadion v Atlantě na konferenci Passion 2020

Caineová poukázala na své vlastní výzvy, včetně chudoby, kterou zažila v dětství a včetně let sexuálního zneužívání, a ujišťovala posluchače, že nepřítel nemůže uhasit Boží záměr pro jejich život. Naopak, soustředění se na Boha a odevzdání se mu povede k „největší sklizni“, kterou podle ní Bůh uvede do života prostřednictvím této generace.

Caineová varovala posluchače, aby se o nic nesnažili „na úkor Boží přítomnosti“, protože nemá smysl něčeho dosahovat, pokud v tom není Bůh. On je to, po čem toužíme, řekla a poznamenala: „Raději budu na poušti s Bohem než v zaslíbené zemi bez Něj!“.

Ve verších 7 až 11 popsala Christine Caineová stan setkávání, kde se každý mohl radit s Hospodinem. Přestože návštěva tohoto místa vyžadovala „velkou cílevědomost“ uprostřed rozptýlení života, odměna byla obrovská.

Ve stanu mohl Mojžíš mluvit s Bohem jako „s přítelem“, zbytek lidu však jen zpovzdálí přihlížel. I když uctívali a klaněli se, do Boží přítomnosti nevstoupili. S odvoláním na 10. kapitolu listu Židům Caineová zdůraznila: „Díky Ježíši, našemu velkému veleknězi, nemusíme nejprve přinášet oběti ani se očišťovat“.

Setrvejte v Boží přítomnosti, říká Christine Caineová

Caineová na závěr povzbudila účastníky konference, aby následovali příkladu Jozua, který setrval ve stanu setkání. „Věřím, že Bůh hledá generaci, která je ochotná setrvat v Boží přítomnosti, když se nikdo jiný nedívá,“ řekla. Protože nic kromě Ježíše nás neuspokojí, musíme hladovět a žíznit pouze po jeho spravedlnosti, dodala. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. ledna 2023 Foto: Wikimedia Commons – Christine Cainová

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář