Pastor Matt Chandler se po období pokání vrací ke službě   

Pastor texaské megacírkve Matt Chandler se vrací ke kazatelské službě, asi tři měsíce poté, co si vzal volno kvůli nevhodné komunikaci mezi ním a členkou sboru. 

V e-mailu zaslaném kongregaci tento týden starší sboru The Village Church oznámili, že se Chandler vrací ke kázání v době, kdy toto evangelikální společenství slaví 20. výročí svého založení.

SOUVISEJÍCÍVlivný evangelikál přerušuje kvůli nevhodné komunikaci svoji službu pastora

„Požádali jsme Matta o mnoho, včetně času stráveného studiem a modlitbami, osobním přemýšlením a několika intenzivními setkáními s důvěryhodnými externími odborníky. Matt splnil vše, co jsme po něm žádali, s poslušností, vytrvalostí a pokorou, a od všech zúčastněných jsme obdrželi pozitivní zpětnou vazbu,“ napsali starší v e-mailu, jehož kopii sdílel portál The Roys Report.

Jak uvedl list The Christian Post, Chandler v srpnu oznámil, že přijal rozhodnutí rady starších, aby si vzal dovolenou, protože se zapojil do nevhodné komunikace na Instagramu, která neměla sexuální ani romantický charakter. 

Starší v e-mailu uvedli, že byli „po celou dobu povzbuzováni jeho postojem“.

SOUVISEJÍCÍ – Matt Chandler varuje, že církev už není o učednictví, ale pro „pobavení“

Staršovstvo Village Church v srpnovém prohlášení uvedlo, že Chandler dobrovolně zveřejnil nevhodné zprávy na Instagramu poté, co ho před několika měsíci konfrontovala přítelkyně dané ženy.

Globální síť pro zakládání sborů Acts 29, v níž Chandler působil jako prezident a předseda její správní rady, ho po rozhodnutí Village Church rovněž požádala, aby „odstoupil od svých řečnických závazků v rámci Acts 29“.

„Nedomníval jsem se, že bych udělal něco špatného,“ řekl v srpnu Chandler během bohoslužby. „

Moje manželka to věděla. Věděl to i její [ženin] manžel. A přesto tam bylo několik věcí, které řekla a které mě dezorientovaly.“

“Šlo o to, že naše komunikace byla neopatrná a nerozumná. A protože nechci, aby mezi námi byla nějaká tajemství, obavy se skutečně týkaly četnosti a důvěrnosti,“ řekl Chandler. „My tady věříme ve vztahy mezi bratry a sestrami. A přesto tu bylo něco, co překračovalo rámec, byla tu důvěrnost, která se projevovala hrubým a hloupým žertováním. To se k někomu v mém postavení nehodí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. prosince 2022 Foto: screenshot YouTube – Matt Chandler

https://www.christianpost.com/news/pastor-matt-chandler-returning-from-leave-over-improper-messages.html

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář