Podle průzkumu Americké biblické společnosti klesá u teenagerů zájem o Bibli

Podle průzkumu, který zveřejnila Americká biblická společnost (ABS), se méně než 10 % mladých lidí z generace Z zajímá o Bibli. V dokumentu vyplývá také, že mají „odměřený vztah k Bibli“.

ABS zjistila, že pouze 9 % mladých lidí z generace Z má vztah k Bibli, což znamená, že si ji čtou pravidelně. Kromě toho 47 % teenagerů bylo identifikováno jako skupina lidí bez jakéhokoliv vztahu k Písmu.

SOUVISEJÍCÍYouTube je místo, kde teenageři utvářejí své názory

Jak dále informuje Christian Post, tak „polovina všech dospělých Američanů spadá do kategorie uživatelů Bible – ti, kteří Bibli čtou nejméně třikrát až čtyřikrát ročně.“

ABS také zjistil, že mladí lidé z generace Z během pandemie a rozsáhlých protestů proti rasové nespravedlnosti, patřili ke skupině lidí, u kterých došlo k poklesu četby Bible.

„Nepokoje v roce 2020 nevedly u teenagerů k většímu zájmu o Bibli. Generace Z (27 %) častěji než mileniálové (9 %) tvrdí, že v uplynulém roce omezili čtení Bible,“ tvrdí biblická společnost.

„Na druhou stranu mileniálové s větší pravděpodobností tvrdí, že se jejich čtení Bible za poslední rok zintenzívnilo (29 %) ve srovnání s generací Z (21 %).“

ABS čerpala informace z průzkumu, který proběhl ve dnech 4. – 29. ledna na vzorku 3 354 lidí.

Christian Post v této souvislosti dále informuje, že v lednu 2018 vydala organizace Barna zprávu, že teenageři se častěji než starší generace označují jako ateisté nebo agnostici.

Studie z roku 2018 ukázala, že 35 procent teenagerů se považovalo za ateisty nebo agnostiky, zatímco 30 procent mileniálů odpovědělo stejně.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. srpna 2021 Foto: Pixababy – ilustrační

Tags: ,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář