Prezidentské volby z pohledu amerického křesťana

Pastor Jim Duran z Portlandu je dlouholetým ředitelem Biblické společnosti v Maine. Součástí jeho práce je pravidelně navštěvovat místní věznici, kde organizuje biblická studia. Díky přívětivé imigrační politice do tohoto severozápadního koutu USA, míří stovky imigrantů převážně z Burundi, Rwandy a Konga a pastor Duran se aktivně zapojuje do pomoci v jejich úsilí najít ve Spojených státech nový domov. 

Já osobně jsem volil Trumpa, takže jsem zklamaný, ale nezoufám si. Náš Bůh vládne nad veškerým lidským dílem. Dává nám svobodnou volbu, ale přesto všechno naplní svůj svrchovaný plán.

Řekl bych, že Biden je „umírněný“ demokrat a pravděpodobně nebude příliš přitahován k takzvané progresivně-socialistické agendě. Pokud si republikáni udrží většinu v Senátu, což se nyní jeví jako pravděpodobné, budou mít stále nějaký vliv a kontrolu nad jakýmkoli prezidentovým jednáním.

SouvisejícíJim Duran: Lidé zde díky přistěhovalcům prožívají mocnou vlnu Ducha svatého (rozhovor)

Chápu, proč se tolika lidem Trump nelíbil. Může být drsný a nepříjemný k těm, kteří s ním nesouhlasí. Mnoho věcí, o kterých mluvil, mě znepokojuje. Republikánská strana však zahrnuje mnoho hodnot, které jsou biblickými hodnotami, a můj hlas pro prezidenta Trumpa byl více podporou biblické pravdy, než samotného Trumpa.

Trump dokázal za poslední čtyři roky mnoho pozitivních věcí:

  • Silná ekonomika
  • Obchodní dohody
  • Politika vůči státu Izrael
  • Jmenování tří konzervativních soudců do Nejvyššího soudu (dědictví samo o sobě)
  •  
  • Více než 200 konzervativních federálních soudců
  • Iniciativy založené na křesťanské víře

Pandemie koronaviru se stala jeho Achillovou patou pro nerozhodnuté voliče, kteří se nemohli zbavit převládajícího názoru, že to mohl zvládnout lépe.

Stručně řečeno, upřednostňoval bych konzervativnějšího prezidenta než Bidena, ale „modrá vlna“, která měla vyhnat většinu republikánů, se nekonala. Děkuji Bohu, že „zbudoval svou církev a brány pekelné ji nepřemohou. Poslání v životě křesťanů se nezměnily před volbami ani po volbách, ať už Biden nebo Trump, konzervativní nebo liberální prezident, stále pro církev platí Velké poslání zapsané v Matoušovi 28:18-20.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Jim Duran, ředitel Bible Society of Maine Datum: 12. října 2020 Facebook – Jim Duran

c

Tags: ,,,,,

2 Komentáře

  1. Mslím, že se dá souhlasit s tím, že Trump není inetektuál, a že u něj převládá emoční chování na chováním logickýcm. Pak lidé věřící, konzervativní mají jiné měřítko hodnocení, a jsou absolutisticky přesvědčeni o jeho správnosti.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář