Prosba o modlitby za pastora a jeho rodinu, poté co manželka spáchala sebevraždu

Domovský sbor amerického pastora Christophera Hilkena prosí křesťany, aby se modlili za manžela a jejich pět malých dětí.   

Paige Hilkenová byla v kalifornském megasboru zodpovědná za službu v mládeži. Během nedělní bohoslužby, jeden z vedoucích v North Coast Church, pastor Larry Osborne vysvětlil, že 28letá žena si vzala život poté, co bojovala s psychickými problémy.

Osborne dále uvedl, že nedávno byla přijata na špičkovou kliniku duševního zdraví v Arizoně, ale „bohužel to nestačilo,“ cituje ho britský křesťanský portál Premier. „Celý ten pocit strachu ji tak nějak ovládl. Modlili jsme se za ni a radili jsme jí. Dělali jsme všechno, co jsme mohli,“ dodal.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal: Pastor a sebevražda?

Paige Hilkenová byla aktivní na svém osobním účtu na Instagramu, kde sdílela obrázky své rodiny, tipy ohledně domácího vzdělávání a biblických pravd pro boj proti úzkosti.

Crystal Rosenthalová, která byla její trenérkou na Concordia University, kde Paige hrála softball a setkala se s manželem Christopherem, řekla, že byla „prostě úžasná“.

„Byla laskavá, velkorysá a vždy podporovala ostatní, aby mohli uspět. Pomáhala vychovávat ostatní na jejich cestě. Byl to typ člověka, který trávil čas hledáním způsobů, jak inspirovat a motivovat ostatní a nadšeně milovala Boha a svou rodinu.“

Na fundrisingové stránce GoFundMe bylo vybráno více než 500 tisíc amerických dolarů, „aby se snížila finanční zátěž, kterou nyní Christopher vezme na sebe výchovou pěti dětí,“ uvádí se v popisu kampaně. „Christophera čeká mnoho zcela nových obrů, kterým bude čelit jako samoživitel pěti dětí mladších šesti let,“ uvádí se na stránce kampaně.

V problematice duševního zdraví se v posledních letech angažuje pastor Rick Warren a jeho manželka Kay. Před pár lety ztratili syna Matthewa, který po celoživotním zápase s psychickými problémy spáchal sebevraždu. Kalifornský sbor Saddleback organizuje každoroční konferenci se špičkovými odborníky, kde se rozebírají tato citlivá a bolestivá témata.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. srpna 2021 Foto: Twitter – Paige Hilkenová

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář