Report: V Číně v roce 2020 došlo k masivnímu pronásledování křesťanů

Podle nové zprávy, kterou vydala lidskoprávní organizace ChinaAid, se náboženské pronásledování během roku 2020 v Číně zintenzivnilo. Kvůli politice Pekingu nyní trpí tisíce perzekuovaných křesťanů a kostely po celé zemi jsou násilně zavírány. 

Podle zjištění ChinaAid bylo v Číně loni zdokumentována demolice devíti kostelů, což zabránilo kolem 5 000 věřícím se účastnit bohoslužeb. Úřady komunistické strany se zaměřily hlavně na domácí sbory a všichni hlavní představitelé podzemní církve byli předvoláni k výslechu na policii. 

SouvisejícíReport: Čína páchá zločin proti lidskosti

Pod vedením čínského prezidenta Si Ťin-pchinga se úředníci ČKS také snažili o plné ovládnutí státem kontrolované církve a nutili duchovenstvo, aby si uvnitř svých kostelů nechali vyvěsit čínskou státní vlajku, zpívali vlastenecké písně a ve svých kázáních se snažili držet ideologie komunistické strany. 

 

Jak na svých stránkách informuje Christian Today, podle zprávy zveřejněné minulý týden orgány ČKS napadly také domy křesťanů a budovy domácích sborů. „Zjištění ChinaAid pro rok 2020 potvrzuje, že čínské pronásledování křesťanů a těch, kteří vyznávají jakoukoli víru, opět překročilo míru pronásledování předchozího roku,“ uvádí se ve zprávě.

ChinaAid uvedla, že zveřejňuje svou výroční zprávu, která má „nejen zvýšit povědomí o náboženském pronásledování v Číně, ale také prosazovat náboženskou svobodu pro všechny“. Zjištění ChinaAid vycházejí z výroční zprávy Komise pro mezinárodní náboženskou svobodu za rok 2021, která identifikovala čínský režim jako závažného porušovatele lidských práv, zejména vůči křesťanům a ujgurským muslimům. Zpráva konstatuje, že úřady ČKS v loňském roce pokračovaly v bezprecedentním používání nejmodernějších kamerových systémů ke sledování náboženských menšin.

Open Doors řadí Čínu na 17. místo v seznamu World Watch List padesáti zemí, kde jsou křesťané nejvíce pronásledováni. Boyd-MacMillan z Open Doors nedávno řekl pro Express UK, že ČKS je stále více znepokojena růstem křesťanské církve a v důsledku toho čelí věřící rostoucímu útlaku ze strany Pekingu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. května 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Tags: ,,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář