Tim Keller se podělil o dobré zprávy ze svého zápasu s rakovinou

Pastor a autor několika bestsellerů Tim Keller se podělil o „povzbudivé“ informace o vývoji své choroby. Je tomu rok, co populární americký kazatel oznámil, že mu byla diagnostikovaná rakovina slinivky. 

„Aktualizace k mé rakovině: V květnu jsem absolvoval vyšetření, které přineslo nesmírně povzbudivé zprávy, a při méně agresivní chemoterapii výsledky nevykazovaly žádný růst rakoviny. Při operaci na konci května, mi bylo odstraněno několik uzlíčků, které zůstaly nezměněné po dobu devíti měsíců,“ tweetoval v neděli 70letý zakladatel newyorského sboru Redeemer.

SOUVISEJÍCÍKeller se vyjádřil k západnímu individualistickému postoji k sexualitě

„V tomto okamžiku je jedinou viditelnou rakovinou primární nádor na břišní slinivce. Modlíme se, aby se snížil až do bodu, kdy bude neviditelný nebo zůstal nezměněn. V každém případě chceme oslavovat Boha tím, že ‚vytrvale jdeme po cestě, která je před námi. ‚(Židům 12,1–2),“ pokračoval.

Na závěr uvedl, že si je jistý, že Bůh je „vždy milující, moudrý a dobrý“ a těší se ze svých vnoučat.

Popíral jsem smrt a ve vzkříšení jsem věřil jen napůl, říká Keller 

Keller začátkem roku uvedl, že žil s postojem, kterým de facto popíral smrt a dokud mu nebyla diagnostikovaná rakovina, tak jen „napůl věřil ve vzkříšení“. Až závažné onemocnění ho přinutilo se hlouběji nanovo zabývat svou vírou. 

SOUVISEJÍCÍPovrchní náboženská víra čelící realitě smrti nepomáhá, tvrdí Keller

rozhovoru pro The Christian Post popsal, jak se tato nemoc stala budíčkem, díky němuž se znovu hlouběji podíval na to, čemu vlastně věří.

„Když víte, že byste mohli velmi brzy zemřít, tak si uvědomíte, že v zásadě žijete s popřením faktu své smrti,“ konstatoval zakladatel newyorského megasboru. „Když se vám najednou stane něco podobného, musíte se zeptat sám sebe:‚Skutečně tomu věřím? Věřím, že skutečně došlo ke vzkříšení Ježíše Krista a že pokud zemřu ve víře v Ježíše, zakusím toto vzkříšení i já osobně?’“

Dále konstatoval, že rakovina měla hluboký dopad na jeho víru – a na jeho novou knihu. „Píšu knihu o vzkříšení a najednou jsem si uvědomil, že jsem jen napůl věřil, že zemřu,“ vzpomínal. „Vrátil jsem se proto ke kořenům své víry a uvědomil jsem si, že v jistých ohledech jsem také jen napůl věřil ve vzkříšení – ani ne tak intelektuálně, ale v celé hloubce svého srdce,“ popsal svůj duchovní stav v době, kdy psal svou knihu. (Pozn. red. Kniha vyšla v češtině pod názvem  Naděje navzdory u nakladatelství Biblion.)

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. června 2021 Foto: screenshot YouTube – Tim Keller

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář