Tři manželství, megasbor a celebrita – život sestry Aimee byl plný vítězství i pádů (2. část)

Sestra Aimee (jak ji všichni přezdívali) se stihla třikrát vdát, byla průkopnicí šíření evangelia rozhlasovým vysíláním, ale hlavně vedla svého času největší sbor v USA, v době, kdy ani mezi protestanty nebyla služba žen v církvi běžná. Její život byl plný výšek, ale i hlubokých údolí. S nadsázkou ji můžeme označit za první křesťanskou celebritu, kterou sekulární média milovala. Její životní příběh by mohl být zajímavým námětem pro Hollywood.

Tři manželství, megasbor a celebrita – život sestry Aimee byl plný vítězství i pádů (1. část) >>>

Mise do Číny a rodinná tragédie

Zapálený pár odchází šířit evangelium do Číny, kde jsou oba nakaženi malárií. Robert Sample podléhá těžké nemoci, těhotné Aimee se podaří uniknout smrti a v 19 letech se stává matkou a vdovou zároveň. Během plavby zpět do Ameriky se jí narodí dcera Roberta, pojmenovaná po otci, s kterým se nemá možnost setkat.

Po návratu do USA se v New Yorku, kde žije společně s matkou, seznamuje s Haroldem McPhersonem, který pracuje jako účetní.

V roce 1912 se podruhé vdává a spolu s manželem opouštějí New York. Jejich novým domovem se stává Rhode Island, kde se páru narodí syn Rolf. Stále častěji a s větší intenzitou se ozývá vnitřní hlas, který Aimee volá k službě na Boží vinici a přehlušuje problémy a starosti každodenního života. McPhersonová se často modlívá celé hodiny a hledá Boží vedení do další cesty života.

Boží povolání do služby

Aimee prožije potvrzení povolání do služby kazatelky evangelia. Manžel Harold zprvu nedůvěřuje a snaží se manželce službu rozmluvit, ale po poté, co se osobně stává svědkem jejího kázání, mění svůj názor. Prodávají dům, kupují stan a organizují na různých místech po USA probuzenecká shromáždění.

Nestabilní příjem a neustálé přesuny se po čase stávají pro Harolda únavnými, a když nedokáže přimět Aimee ke změně životního stylu, jejich manželství se rozpadá.

McPhersonová záhy vstupuje do třetího manželství s Davidem Huttonem, ale to nemá dlouhé trvání. Aimee toho později lituje a připouští, že udělala nesprávné rozhodnutí.

Probuzenecká shromáždění se sestrou Aimee byla klasickými letničními shromážděními, plnými vášně a emocí, provázená hudbou a modlitbou v jazycích. Pronajaté místnosti často nedokázaly uspokojit davy lidí, kteří chtěli prožít „vanutí ducha“.

Popularita Aimee roste a začínají si jí všímat média podrobně informující o evangelizačním zápalu kazatelky. Aimee svým řečnickým darem dokáže naplnit ty největší budovy a tisíce lidí přichází, aby ji mohly slyšet.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: Michal Nosál  Datum: 22. srpna 2019  Foto : Wikipedia – Aimee Sample McPhersonová

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář