Křesťan dnes

Tři tisíce lidí přijalo Krista během evangelizace Grega Laurieho

Kalifornský evangelista Greg Laurie přitáhl tisíce lidí, aby slyšeli evangelium na své nejnovější akci, která proběhla ve městě Boise ve státě Idaho.

Dvoudenní událost, která se konala během víkendu v místní aréně, navštívilo osobně více než 21 000 lidí a akce měla více než 144 000 vzhlédnutí online.

SOUVISEJÍCÍGreg Laurie k Wilsonově smrti: Spása nepochází z našich skutků, ale od Krista

Podle Christian Post více než 3000 lidí zareagovalo na Laurieho výzvu, aby přišli a odevzdali své životy Kristu.

Akce původně plánovaná na rok 2020 byla kvůli pandemii odložena. Do kampaně se zapojilo více než 100 místních sborů. 

V rozhovoru pro The Christian Post Laurie řekl, že někteří si ani nebyli jisti, zda se akce Harvest do Boise vůbec někdy dostane.

„Tato evangelizační akce byla jiná, protože byla odložena o dva roky. Byli jsme připraveni vyrazit, ale covid zasáhl, a jen se to neustále odsouvalo a odsouvalo, a možná si někteří lidé v Idahu nebyli jisti, zda vůbec přijedeme,“ řekl. „Ale viděl jsem to obrovské odhodlání, i nadále se za akci modlili a spolupracovalo na tom přes 100 kongregací. Tak jsem si řekl, že musíme jít a udělat to,“ poznamenal bývalý blízký spolupracovník Billa Grahama.

Od roku 1990 se evangelizační kampaně Harvest konají ve Spojených státech, Kanadě, Novém Zélandu a Austrálii. Zhruba 6,5 ​​milionu lidí se osobně zúčastnilo Laurieho evangelizačních tažení a odhadem 600 000 lidí se rozhodlo přijmout v Krista do svého života. 

Laurie také během pandemie spustil online bohoslužby svého kalifornského sboru Harvest, které z počátečních přibližně 10 000 diváků sledovalo 200 000 lidí.

Na akci v Boise vystoupili také zpěváci jako Jeremy Camp nebo Chris Tomlin. Laurie představil dvě poselství o tom, co je potřeba k naplnění duše člověka a o potřebě Krista při výzvách dnešních dní. Tisíce lidí vstaly ze sedadel a vydaly se na jeviště, zatímco odevzdaly své životy Kristu. Setkali se s nimi místní pastoři a dobrovolníci, kteří je mohli vést k modlitbě a pozvat je do místní církevní komunity.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. června 2022 Foto: Hravost Church – Grag Laurie

Exit mobile version