Ukrajinští duchovní potřebují naléhavou pomoc, protože poptávka po pastorační péči prudce roste

Ukrajinský biskup varuje, že duchovní v jeho zemi potřebují naléhavou pomoc, protože jsou pod obrovským tlakem kvůli zoufalým rodinám hledajícím podporu u církve.

Biskup Kenneth Nowakowski, vedoucí pastorační rady Ukrajinské řeckokatolické církve a biskup londýnské eparchie Svaté rodiny, v projevu u příležitosti druhého výročí ruské invaze na Ukrajinu katolické charitativní organizaci Aid to the Church in Need (ACN) řekl, že zatímco podpora vysídlených a rozvrácených rodin je hlavním cílem církve, duchovní poskytující pastorační péči také potřebují pomoc.

SOUVISEJÍCÍPetr Húšť o Ukrajině: Šílenci víry, slzy i zázraky

Dodal, že církev připravuje školicí programy pro duchovní na Ukrajině i mimo ni, „kteří se den co den musejí zabývat pohřby a musí radit“ obětem války. Uvedl, že semináře nepřipravují duchovní na vysoce náročné povinnosti poradců při traumatech, které jsou po mnohých z nich vyžadovány.

Ale že iniciativa nazvaná „Léčení válečných ran“ se stává prioritou ukrajinských biskupů na celém světě: „Z kněží nemůžeme udělat psychiatry nebo psychology v šesti snadných lekcích,“ informuje zpravodajský portál Premier. 

„Ale můžeme je alespoň připravit na to, aby byli schopni nasměrovat lidi na správná místa, kde mohou dostat pomoc, a aby jim pomohli vyrovnat se s následky toho, že slyší tyto příběhy a musí se vypořádat s tolika úmrtími – nejen s běžnými, normálními úmrtími, ale s lidmi umírajícími ve válce.“

Podle Agentury OSN pro uprchlíky je na světě více než 6,3 milionu ukrajinských uprchlíků a na Ukrajině je až 3,7 milionu vnitřně vysídlených osob.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. března 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář