Unesly čínské úřady biskupa? Místní věřící prosí o modlitby

Zprávy z Asie naznačují, že čínská komunistická vláda unesla katolického biskupa a poslala ho na nucenou dovolenou.

Biskup Čao Žu-min odolal tlaku vlády, aby se připojil ke státem registrované církvi, která je kontrolována Komunistickou stranou Číny. Přestože byl katolickou církví v Římě jmenován biskupem, byl neustále vystaven obtěžování a tlakům ze strany místních úřadů.

O zadržení biskupa jako první informoval katolický web Asia News. Stránka citovala žádost čínských katolíků, aby se lidé modlili za biskupovo rychlé propuštění.

SOUVISEJÍCÍApple vyhověl Číně a odstranil oblíbenou aplikaci Bible

„Modlete se, aby mu Pán dal víru a odvahu, aby nebyl demoralizován tím, co se stalo; modlete se také, aby zůstal zdravý a pod Kristovým vedením, aby se k nám mohl co nejdříve vrátit,“ cituje prohlášení portál Premier.

Spekuluje se o tom, že čínská vláda měla zájem zakročit v době před Dušičkami proti podzemní katolické církvi, což mohlo spustit biskupovo zmizení.

Britský křesťanský portál připomíná, že diplomatická jednání mezi Vatikánem a čínskou vládou vyústila v dohodu o jmenování biskupů, která byla obnovena v roce 2020. Dohoda umožňuje papeži vetovat jmenování biskupů doporučených Komunistickou stranou Číny. Mnohé hlasy však kritizují postoj papeže Františka za dohodu s Pekingem, který za vlády prezidenta Si Ťin-pchinga zostřil boj vůči křesťanům, ale i proti dalším náboženským menšinám v zemi. Některé státy už označily utlačování Ujgurů v pracovních táborech za genocidu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. listopadu 2021 Foto: Pixabay – kostel v Číně

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář