Křesťan dnes

V Brazílii staví další obří sochu Ježíše Krista

Brasília – Obyvatelé města Encantado na jihu Brazílie se pustili do stavby obří sochy Ježíše Krista, která má svými rozměry předstihnout obdobné dílo v Riu de Janeiro. Nová socha má na výšku měřit 43 metrů a bude tak třetím největším dílem tohoto druhu na světě, uvedl v neděli server BBC Mundo. Socha poslouží také jako rozhledna, v jejích útrobách bude nainstalován výtah.

SouvisejícíV Brazílii roste počet evangelikálů, do roku 2032 by mohli předstihnout katolíky

Známá socha Ježíše Krista Spasitele v Riu de Janeiro měří i s podstavcem 38 metrů. Vyšší jsou v současnosti dvě Kristovy sochy v Polsku a Indonézii, které měří přes 52 metrů. Ještě větších rozměrů dosahují zobrazení Buddhy a bohů v Asii.

Výstavba sochy ve městě Encantado začala v roce 2019. S nápadem přišel tamní politik Adroaldo Conzatti, který ale v březnu zemřel po nákaze koronavirem. Náklady na výstavbu vyšly tamní sdružení přátel Ježíše Krista zatím na 350.000 dolarů (zhruba 7,7 milionu korun). Stavba je financována příspěvky firem a věřících a hrubá stavba by měla být dokončená do konce letošního roku. Vedle základů je nyní na struktuře osazena hlava a ruce, jejichž rozpětí činí 36 metrů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 13. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – socha Krista Spasitele v Rio de Janeiro

Exit mobile version