Ve věku 74 let zemřel apologeta a teolog Ravi Zacharias

Křesťanský apologeta Ravi Zacharias dnes zemřel ve věku 74 let po zápasu se vzácnou formou rakoviny. Na facebookové stránce organizace o tom informovala Zachariasova dcera Sarah Davis.

„Byl to jeho Spasitel, Ježíš Kristus, o kterém chtěl můj otec vždy mluvit. Dokonce i ve svých posledních dnech, dokud mu nechyběla energie, stočil každý rozhovor na Ježíše a na to, co pro něj Pán udělal,“ napsala.

Popsala, jak se její otec neustále divil, že se Bůh rozhodl dotknout sedmnáctiletého skeptika, a zavolal ho do života s Ním a v pravdě Božího slova.

„Dnes je můj úžasný otec živější než kdy předtím. Děkujeme Bohu za něj a nanovo zasvěcujeme svoje životy ke sdílení této pravdy se všemi, kdo to uslyší, dokud nás Bůh nezavolá do našeho věčného domova,“ dodala Davis.

Ravi Zacharias se narodil 26. března 1946 v Indii, byl vychován v křesťanské domácnosti a považoval se za náboženského skeptika. Ve věku 17 let po pokusu o sebevraždu uvěřil v Boha.

Během hospitalizace ho navštívil ředitel organizace Mládež pro Krista, který mu dal Bibli, z kterého oslovil verš Jan 14,19: Ještě malou chvíli a svět mě už neuzří, vy však mě uzříte, poněvadž já jsem živ a také vy budete živi.

„Tento verš se stal základním kamenem Zachariasovy mise jako křesťanského apologety a evangelisty: představit a bránit pravdu Ježíše Krista, že lidé v něm mohou najít věčný život,“ píše se na stránce Ravi Zacharias International Ministries.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 19. května 2020  Foto: Passion Conference – Ravi zacharias

 

 

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář