Vězení a mučení, to je dnešní realita křesťanů v Číně

Peking – Ženy a muži jsou odsouzeni pouze za to, že byli aktivní v církvi. Mnozí z nich byli během svého vězení mučeni a ponižováni. Někteří trpí trvalými zdravotními problémy.

„Byla jsem převezena do přísně střeženého bloku a vězeňská stráž nařídila dvěma vězňům, aby mě sledovali a kontrolovali. Jejich úkolem bylo přimět mě, abych se vzdala své víry,“ řekla Bitter Winter členka sboru Church of Almighty God (CAG) z centrální provincie Che-nán.

SouvisejícíČína na Ujgurech páchá genocidu, usnesl se nizozemský parlament

V listopadu 2018 provedla policie razii zaměřenou na členy CAG. Více než 100 křesťanů, včetně členky, s kterou Biiter Winter mluvila, bylo zatčeno. Za svou víru v Krista byla odsouzena ke dvěma letům vězení a v listopadu 2020 byla propuštěna.

Křesťanka, která zůstala v anonymitě, řekla,  že během svého vězení byla vystavena nelidskému týrání a mučení, protože se odmítla vzdát své víry. Bachař ji přinutil stát 18 hodin denně po dobu 14 dní. Žena během této činnosti nemohla jít na toaletu a dostávala jen minimum jídla. 

„Čtvrtého dne, co jsem stála v pozoru, jsem si přestávala cítit nohy a byly jakoby celé z olova. Když jsem šla večer na toaletu, musel jsem se pohybovat jen velmi pomalu. Rukami jsem si podepírala kolena,“ poznamenala.  

„Protože jsem nemohla chodit na toaletu byl můj žaludek o devět dní později nafouknutý a cítila jsem velkou bolest, takže jsem ani neměla chuť k jídlu a nemohla jsem v noci dobře spát,“ vzpomíná na svou zkušenost z komunistického vězení. Protože po 14 dnech odmítla napsat prohlášení, že se vzdává své víry, stráže ji potrestaly tím, že ji nechaly nehybně sedět na malé plastové stoličce bez toho, aby mohla chodit na toaletu.

Rovněž další člen CAG z jihovýchodní provincie Ťiang-si mluvil s Bitter Winter o své zkušenosti z vězení. Věřící byl nejprve nucen podepsat prohlášení, že se vzdává své víry. Protože to odmítl, byl následně na deset dní zavřen do malé tmavé místnosti. Věřícího muže zamkli společně s duševně nemocnými vězni. Vězeňská stráž podněcovala vězně, aby ho bili. Ve vězení strávil 22 měsíců za pomoc při výrobě videí pro potřeby církve.

SouvisejícíČína po celé zemi instaluje kamery, „neposlušným“ křesťanům sahá na peníze

Informace přicházející z Číny mluví o rostoucí vlně pronásledování. Peking zneužívá sociální dávky a finančně slabším věřícím sahá na jejich peníze přes kreditní systém. Na budovy kostelů jsou instalovány kamery, aby zachytily osoby, které navštěvují bohoslužby. Mezinárodní tlak na Čínu roste v posledních měsících kvůli integračním táborům pro ujgurskou menšinu na východě země. Ve vyhlášení několika zemí a neziskovek se v této souvislosti říká o genocidě, kterou komunistická vláda páchá na této muslimské menšině. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. března 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář