Vinice z Anaheimu po odchodu z demomince mění své jméno 

Když se vůdci známého sboru v jižní Kalifornii rozhodli opustit charismatické hnutí Vinice, věděli, že budou potřebovat nové jméno.

V neděli (24. dubna) Alan Scott, spolupastor bývalého sboru Vinice Anaheim, oznámil, že sbor se nyní bude volat Místo přebývání. 

„Přál bych si, abych tomu mohl říct, ať to už bylo 8. dubna, ať už to byl jakýkoli den, nebo tak nějak, zjevil se mi anděl Páně a řekl: ‚Hle, toto je vaše nové jméno‘,“ řekl podle Religion News Service. „Ale to se nestalo.“

SOUVISEJÍCÍManželka Johna Wimbera kritizuje rozhodnutí sboru Vinice opustit denominaci  

Místo toho Scott řekl věřícím o důležitosti jmen a podělil se o několik biblických veršů, včetně jednoho z knihy Zjevení o Bohu, který přebývá mezi jeho lidem.

„Připomíná nám to, že Bůh dělá všechno nové,“ řekl, „že jednoho dne celé lidstvo a celá historie skončí u nohou Ježíše a Boží příbytek je s námi.“

Kalifornská kongregace byla založena v roce 1977 a kdysi ji vedl John Wimber, který díky své osobnosti pomohl růstu Vinice z hrstky kalifornských sborů na celosvětové hnutí, které provázela „znamení a zázraky“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Sbor v Anaheimu zaujímal ústřední místo v životě hnutí kvůli jeho vazbám na Wimbera a na kultovní hudbu Vinice, která byla dlouho populární i mimo hnutí.

V únoru pak Scott a jeho manželka Kathryn oznámili, že sbor přeruší vztahy s Vinicí – uvedli několik podrobností, kromě toho, že jim Bůh řekl, aby to udělali a aby udělali nový krok víry. 

To vedlo k pocitu hněvu a zklamání mezi sbory Vinice. „Pro mnoho lidí je to jako zrada na způsobu společného života,“ řekl Religion News Service nedávno Caleb Maskell, zástupce národního ředitele pro teologii a vzdělávání v hnutí Vinici USA. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. dubna 2022 Foto: screenshot YouTube – Vinice Anaheim

-red- Datum: 30. dubna 2022 Foto:

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář