Vyšla zpráva o stavu náboženské svobody. Varuje před Čínou nebo Ruskem

Washington – Náboženská svoboda zůstává celosvětovým problémem. Toto je zjištění Komise Spojených států pro mezinárodní náboženskou svobodu, které bylo zveřejněno ve výroční zprávě.

Dokument jmenuje 14 zemí „zvýšeného zájmu“ pro jejich „systematické, pokračující a závažné“ porušování náboženské svobody a upozorňuje na dalších 15 zemí, které vyžadují podrobné monitorování.

VIDEO: Čínská policie násilně zaútočila na domácí sbor

„Nikdo by neměl být pronásledován kvůli své víře. Pronásledování křesťanů a dalších náboženských menšin po celém světě je nejen dlouhodobým problémem, ale také narostlo v intenzitě a rozsahu. Křesťané v zemích jako Pákistán, Írán a Myanmar jsou pravidelně oběťmi násilí, nepravdivých nebo nespravedlivých obvinění a uvěznění,“ uvedla ředitelka Kelsey Zorzi z USCRIF pro ADF International.

Výroční zpráva hodnotí porušování náboženské svobody a vývoj během kalendářního roku 2019 ve 29 zemích a dává doporučení pro zahraniční politiku USA. USCIRF doporučuje, aby americké ministerstvo zahraničí vedlo Čínu, Eritreu, Indii, Írán, Myanmar, Nigérii, Severní Koreu, Pákistán, Rusko, Saúdskou Arábii, Sýrii, Tádžikistán, Turkmenistán a Vietnam jako „země zvýšeného zájmu“.

USCIRF také doporučuje, aby Afghánistán, Alžírsko, Ázerbájdžán, Bahrajn, Středoafrická republika (CAR), Kuba, Egypt, Indonésie, Irák, Kazachstán, Malajsie, Nikaragua, Súdán, Turecko a Uzbekistán byly zařazeny do „zvláštního seznamu sledovaných států“.

USCIRF chválí Súdán a Uzbekistán za pozitivní změny směrem k náboženské svobodě. V mnoha jiných zemích se však podmínky náboženské svobody zhoršily.

Ve výroční zprávě USCIRF ocenila americkou vládu za pokračující snahu o zlepšení mezinárodní náboženské svobody v roce 2019.

Rusko prý rychle dohání Eritreu: v pronásledování jehovistů

Paul Coleman, výkonný ředitel ADF International, uvedl: „Nedávná zpráva USCIRF nám připomíná, že lidé po celém světě čelí perzekuci kvůli své víře. Zejména křesťané čelí rozšířenému a tvrdému pronásledování. Nikdo by neměl zavírat oči před krutou situací, které dnes křesťané čelí.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 13. května 2020  Foto:

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář