Vznikl animovaný film o službě zakladatele Armády spásy

„Nemůžete zahřát srdce lidí Boží láskou, pokud mají prázdný žaludek a studené nohy,“ tvrdil zakladatel Armády spásy William Booth.

Společnost Relevent Media přináší na pokračování další z osobností křesťanské historie. Animovaná ukázka byla zveřejněna na platformě YouTube. 

Armáda spásy je dnes známá svou prací po celém světě. Jejím primárním účelem je pomáhat sociálně slabým ve jménu Ježíše. Tato jejich služba však není jedinou misí pro pracovníky s vojenskými tituly organizace, která začala svou prací v chudinské čtvrti Londýna. Organizace také poskytuje ubytování sirotkům nebo pomáhá nemocným.

Globální dopad práce Armády spásy je dnes enormní. Tato úžasná služba však začala s vizí jediného muže – mladého britského evangelisty Williama Bootha.

Booth, narozen v roce 1829, citlivě vnímal nelehké osudy lidí zotročené alkoholem a prostitucí v neslavně proslulém East Endu.

Jako člověk, který se potkal s odpouštějící láskou Boha, nabídl těmto lidem to, co sám z Božího slova načerpal – přijetí, lásku a jistotu věčného života. A přesně tuto zvěst chtěl tlumočit těm, kteří to nejvíce potřebovali. Církev se lidem na okraji společnosti vyhýbala velkým obloukem, Booth však věděl, že odpověď na chudobu, depresi a prázdnotu nelze najít v hospodě.

William a jeho manželka Catherine odvážně vstoupili do míst plných zlomených a zraněných lidí.  „Nečekám na Boží impuls,“ říkával zakladatel Armády spásy. „Sám jsem se stal Božím impulsem!“

Výsledkem tohoto snažení bylo ovoce Ducha svatého, když jedna unavená duše za druhou přicházely k víře a životu v Ježíši Kristu. Byly změněny lidské životy a obnoveny rodiny.

Majitelé hospod však rozzlobeně sledovali, jak jejich podnikání postupně upadá. Rozhodli se proto setkat se zdrojem svých problémů. Tento zápas nebyl pro Williama a Catherine vůbec jednoduchý a i proto se rozhodli pojmenovat svoji službu vojenských termínem – Armáda spásy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. srpna 2020 Foto: Wikimedia Commons – William Booth

Tags: ,,,,,

3 Komentáře

 1. Martin Hambálek

  Je škoda, že Armáda spásy a dílo-služba, kterou konala a koná ve světě i u nás, zůstává někde mimo povědomí a zájem. Nemám teď na mysli zájem „světa“, ale myslím na nás křesťany. K malým znalostem o SA se musím přiznat i já sám…

  Odpověď
 2. Pavla Klingerová

  O zakladateli AS o Williamovo Boothovi vyšla v češtině kniha. Četla jsem jí už před mnooooooooha lety pamatuji si, že mě čtení této knihy požehnalo. Vzpomínám si, že jsem vnímala oheň a lásku evangelia.

  Jinak ten animovaný film vznikl už v roce 2011 a dá se najít na youtube torchlighters. Jsou to animované příběhy božích mužů a žen nejen pro děti, ale i pro dospělé.na konci animovaného příběhu jsou většinou fotky těch, o kom příběh je. Jsou tam příběhy nejen misionářů například Jim Elliot, Gladys Aylward, Amy Carmichael, Richard Wurmbrand, John Bunyan a mnoho dalších. Na you tube jsou dostupné anglicky španělsky někde i s polskými titulky. Kéž by tato serie byla dostupná v češtině.

  Odpověď
 3. Pavla Klingerová

  Prosím, najde se někdo, kdo by se pustil do českého překladu? Někdo kdo umí vyřídit všechna povolení s autorskými právy, nevím, co všechno to obnáší, ale díváme se na tyto příběhy ve španělštině a jsou opravdu silné, inspirující. Je dobré inspirovat děti a mládež. Misie neskončila, misie pokračuje.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář