Vznikl moderní časopisový formát Nového zákona v němčině

Domovská země reformátora Martina Luthera pokračuje v tisku Biblí všech tvarů a velikostí. Nyní skupina designérů vydala na 345 stranách časopisový formát Nového zákona s velkými obrázky a s několika plakáty, které je možné rozložit. 

SouvisejícíObjevené zlomky ilustrují, jak vznikala Bible

Podle autorů je hlavní myšlenkou „použít uměleckou typografii k představení celého Nového zákona s přidáním působivých velkoformátových obrázků k listování a čtení bez překážek,“ informuje portál Evangelical Focus.  Novinář Oliver Wurm a designéři Michael Pernegger a Andreas Volleritsch vytvořili projekt, který přináší biblické texty v různých barvách – evangelia jsou v zelené, epištoly ve fialové a zjevení v černé barvě. 

Časopis používá snadno čitelnou katolickou verzi Bible (Einheitsübersetzung). Recenze německého časopisu Pro Medien Magazin uvádí, že „některé použité obrázky jsou problematické“, protože některé vyobrazené scény „nezapadají do biblického popisu“. Snímky pocházejí z filmu Ježíš pláče (2015) od režisérky Brigitte Mayerové.

Podle recenze najde nový formát Bible dobré přijetí u těch, kteří hledají „čerstvé barevné a typografické znázornění evangelia“. Ale nemusí to být vhodná „pro nově obrácené, pro evangelizaci nebo pro studium“.

Evangelical Focus podotýká, že autoři již podobném projektu pracovali v roce 2011 a pozornost médií si získali v roce 2019 vydáním moderní verze německé ústavy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 17. dubna 2021 Foto: Bible Als Magazin

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář