Zemřel Paul Eshleman, který přinesl film „Ježíš“ až do posledních končin země

Dne 24. května zemřel ve věku 80 let Paul Eshleman, evangelizační stratég, který zorganizoval jednu z největších akcí 20. století, aby každý člověk na světě mohl alespoň jednou slyšet, že Bůh ho miluje.

Magazín Christianity Today píše, že Eshleman byl ředitelem společnosti Jesus Film Project a v roce 1979 produkoval film Ježíš pro Campus Crusade for Christ, který vznikl ve spolupráci s Warner Bros, a dohlížel na jeho překlad do více než 2 000 jazyků. Eshleman zajistil, aby byl film promítán po celém světě, od míst na asijském a africkém venkově, kde se lidé nikdy předtím nesetkali s elektřinou, až po celostátní televizní vysílání v místech, jako je Peru, Kypr a Libanon. Podle společnosti Cru téměř 500 milionů lidí uvedlo, že se po zhlédnutí filmu rozhodli přijmout Ježíše jako svého Pána a Spasitele.

SOUVISEJÍCÍTimothy Keller odešel do nebeského domova (1950-2023)

„Každý den mě to žene k tomu, abych si říkal: Kdo ještě neměl šanci slyšet evangelium a jak to mohu umožnit?“ vysvětlil jednou Eshleman. „Jsme Kristovi stratégové, kteří přemýšlejí o nových způsobech, jak oslovit lidi poselstvím života.“

Zakladatel sboru Saddleback Rick Warren nazval Eshlemana „drahým přítelem“ a pochválil ho za jeho „globální vliv“. Evangelista Franklin Graham řekl: „Bůh si jeho život úžasně použil.“

Podle Steva Sellerse, současného prezidenta organizace Cru, „byl Paul bojovníkem za Kristovu věc a vyzýval církev, aby zvažovala inovativní způsoby evangelizace“.

Eshleman se narodil 23. října 1942 jako nejstarší syn Janet a Ira Eshlemanových. Jeho otec byl evangelikální duchovní, který v roce 1950 přestěhoval rodinu z Michiganu na Floridu, aby zde založil křesťanské letovisko. Za 50 000 dolarů koupil 30 akrů uzavřené vojenské základny v Boca Raton a založil zde církev a prázdninovou komunitu, kterou evangelista Billy Graham nazval „Biblickým městem“.

Podle Christianity Today zasvětil Eshleman svůj život Kristu již jako chlapec, ale v dospívání se zajímal spíše o byznys. Rozhodl se, že se chce stát šéfem ropné společnosti nebo možná výrobcem automobilů.

Eshleman nastoupil na Michiganskou státní univerzitu, kde studoval obchod, marketing a finance. Připojil se ke skupině společenství Campus Crusade, ale svou víru nebral nijak zvlášť vážně. Později řekl, že tam chodil vlastně jen proto, aby mohl své matce říkat, že je členem křesťanské skupiny, ale nemusel v neděli ráno chodit do kostela.

Situace se změnila, když mu dívka, se kterou chodil, řekla, že si jen „zahrává s Bohem“ a že je čas to vzít vážně nebo to ukončit. Eshleman se jen naštval a řekl jí o všem, co v dětství zažil v kostele, ale později té noci nemohl přestat myslet na to, co řekla. Začal se obávat, že Bůh zatvrzuje jeho srdce, jako zatvrdil to faraonovo v knize Exodus 7-11.

„Nemohl jsem spát,“ řekl později Eshleman. „Přistoupil jsem ke své posteli a řekl jsem: ‚Pane, tady je můj život‘.“

Druhý den ráno zavolal vedoucímu Campus Crusade: „Jsem teď na vaší straně. Co chceš, abych udělal?“

Eshleman se učil, jak sdílet evangelium prostřednictvím čtyř duchovních zákonů, a byl poslán, aby hovořil se studenty. Druhý z těch, s nimiž mluvil, zasvětil svůj život Kristu a Eshleman byl přesvědčen, že je to důležitější práce než vedení velké firmy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

[sc name=“ads“

-red- Datum: 3. června 2023 Foto: Campus Crusade for Christ – Paul Eshleman

Tags: ,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář