Zlatá olympionička a držitelka světového rekordu: Jsem spasena díky Boží milosti

Američanka Sidney McLaughlinová se stala nejrychlejší běžkyní všech dob v disciplíně na 400 m přes překážky, když ovládla olympijský závod.

Jednadvacetiletá sportovkyně vytvořila nový světový rekord s časem 51.46. Již v červnu se stala první ženou, která během americké kvalifikace na olympiádu zaběhla čtyři sta metrovou trať pod 52 sekund.

V tokijském finále vyhrála McLaughlinová duel proti své týmové kolegyni Dalilah Muhammadoviové.  „Železo se ostří železem,“ řekla McLaughlinová, když mluvila o tom, jaká panuje atmosféra mezi oběma běžkyněmi, s odvoláním se na známou biblickou pasáž z Přísloví 27,17 – Železo se ostří železem a jeden ostří tvář druhého. 

McLaughlinová se otevřeně hlásí ke křesťanství a hovoří o svém vztahu s Bohem. Na svém twitterovém účtu se popisuje jako „Boží dítě“ a titulní obrázek nese motto: „Jsem spasena díky Boží milosti“.

SOUVISEJÍCÍZlatá olympijská medaile pro plavkyni s čepicí Soli Deo Gloria

Na Instagramu má při představení své osoby napsáno: „Ježíš mě spasil“.

„Z milosti, skrze víru mi Ježíš dal všechno“

Když v červnu poprvé překonala světový rekord, napsala: „Už neběhám pro sebepoznání, ale abych odrážela Jeho dokonalou vůli, která je již vytesaná do kamene. Nic si nezasloužím. Ale milostí, skrze víru mi Ježíš dal všechno. Rekordy přicházejí a odcházejí. Boží sláva je však věčná. Děkuji, Otče.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. srpna 2021 Foto: Twitter – Sidney McLaughlinová

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář