Zvědavci z celého světa přicházejí na biblické studium s prezidentem Carterem

Plains – Lidé z celé celého světa přicházejí hodiny před začátkem bohoslužeb do venkovského kostela v Plains. Tím hlavním důvodem jejich zvědavosti je touha se zúčastnit biblické lekce s Jimem Carterem.

Ve věku 95 let stále učí zhruba dvakrát měsíčně v nedělní škole baptistického sboru Maranatha v rodném městečku Plains. Své posluchače nabádá k následování Krista, do jehož rukou sám odevzdal svůj život.

Podle Washington Post má sbor jen 30 členů, ale vyučování 39. prezidenta Spojených států navštěvuje kolem 450 lidí. Účastníci lekcí se shodují v tom, že chtěli být v přítomnosti někoho, kdo jedná laskavě, pokorně a zbožně, přestože byl svého času na čele nejsilnějšího státu světa.

„Je vzorem a inspirací za své jednání v politice i ve víře,“ řekl podle Washington Post návštěvník Doug Kluth. On a jeho manželka Ramona přišli až z Columbu v Nebrasce, aby se s Carterem osobně setkali.

Manželé John a Sarah Dyerovi naložili do svého auta čtyři dcery ve věku 2 až 12 let a přicestovali z 2 736 kilometrů vzdáleného Chicaga. „Vidět muže, který byl kdysi na čele světové velmoci a rozhodl se strávit své poslední roky života ve snaze pozdvihnout svět, bylo pro mne a moji rodinu a inspirativní,“ napsal John Dyer pastorovi kostela v dopise, který sdílel The Associated Press.

Carter i přes svůj pokročilý věk strávil jako dobrovolník při stavbě domů v Habitat for Humanity. Charitativní organizace pomáhá také při potravinových programech a zdravotní péči pro chudé.

Mezi návštěvníky poslední biblické lekce byli kromě občanů USA, lidé z Venezuely a Ekvádoru. Podle Carterova pastora Tonyho Lowdena málokdy uplyne bohoslužba bez návštěvy ze zámoří.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 14. listopadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – Jimmy Carter

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář