Biskup episkopální církve kvůli rozdílnému pohledu na homosexualitu opouští denominaci

Biskup episkopální církvi v USA, který procházel disciplinárním řízením za to, že ve své diecézi odmítl povolit požehnání sňatkům osob stejného pohlaví, oznámil, že pro uklidnění situace raději opouští denominaci.

Biskup William Love z Albany v loňském roce stanul před disciplinární komisi poté, co instruoval duchovenstvo ve své diecézi, aby upustilo od požehnání sňatků osob stejného pohlaví. Ve svém dopise z roku 2018 uvedl, že Kristus „vyzýval církev, aby měla odvahu v lásce mluvit pravdu o homosexuálním chování – i když to není politicky korektní“.

SouvisejícíKvůli sporu s vedením denominace rezignoval biskup episkopální církve

„Sexuální vztahy mezi dvěma muži nebo dvěma ženami nikdy nebyly součástí Božího plánu a jsou porušením Jeho plánu se stvořením, a proto je třeba se jim vyhnout,“ napsal v té době.

Disciplinární komise dospěla k závěru, že byl vinen z porušení rezoluce B012, kterou církev přijala v roce 2018, a které vyžaduje, aby všechny diecéze povolily požehnání manželstvím osob stejného pohlaví.

Po ukončení disciplinárního procesu William Love rezignoval na pozici diecézního biskupa a podle svého vyjádření v modlitbách přemýšlel o své budoucnosti v denominaci. Nyní však podle Christian Today oznámil, že ji definitivně opouští a připojí se k Anglikánské církvi v Severní Americe (ACNA).

V dopise své diecézi zveřejněném na Virtue Online biskup Love uvedl, že jeho rozhodnutí opustit episkopální církev nebylo snadné. „Po rezignaci na diecézního biskupa dne 1. února jsem strávil mnoho času přemýšlením a modlitbami, hledáním Božího vedení v tom, jak bych mohl nejlépe zůstat věrný Jeho svatému Slovu a sloužit jemu a jeho církvi v této další kapitole života,“ cituje ho portál Christian Today.

„Přitom jsem dospěl k přesvědčení, že mě Pán nyní osvobodil od jakékoli další ordinované služby v episkopální církvi,“ a dále dodal, že kvůli téměř třiceti leté kariéře ordinovaného kněze to nebylo pro něj vůbec jednoduché.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Ale vzhledem ke všemu, co během posledních několika let vyšlo najevo a kvůli omezením, která byla na mě jako teologicky konzervativního a ortodoxního biskup v rámci TEC kladena, se domnívám, že je to správné rozhodnutí,“ popsal důvody svého odchodu.  „Vím, že ne všichni s tímto rozhodnutím souhlasíte a někteří z vás mohou být naštvaní nebo zranění, a proto mě to velmi mrzí.“

Christian Today dodává, že ACNA byla založena v roce 2009 bývalými členy TEC a Anglikánské církve v Kanadě po posunu obou denominací k liberálnímu proudu. Posledním oficiálním dnem biskupa ve službě v TEC se staly bohoslužby na Velký pátek, v den ukřižování Páně.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. dubna 2021 Foto: YouTube – William Love

Tags: ,,,,,,

2 Komentáře

  1. Případ biskupa nás vede k tomu, abychom se společně s Maďary, Poláky, Slovinci a dalšími postavili proti totalitním praktikám EU.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář