Bono: V mém srdci byla po smrti matky díra, ale Boží láska ji zaplnila

Irský umělec Derek Rowen, známý také pod přezdívkou Guggi, hovořil o svém dětství s nejlepším přítelem Bonem z kapely U2. Popsal proces, jak populární rocková hvězda přišla k víře v Ježíše Krista.

Guggi a Bono jsou přátelé od 70. let, protože vyrůstali v sousedství ve Finglasu v severní části Dublinu. O padesát let později jsou stále nejlepšími přáteli.

„Já a Bono jsme nebyli jako ostatní děti na ulici a věděli jsme o tom,“ řekl Guggi nedávno Religion News Service během výstavy jeho nových obrazů v Los Angeles. „Nevěděli jsme, co říci, když po nás chtěli, abychom jmenovali naše oblíbené fotbalové hráče, protože jsme žádná jména neznali,“ dodal.

Oba umělci však našli společný zájem v rozvoji své křesťanské víry. Důležitou úlohu v tom sehrál Guggiho tatínek, který byl oddaný křesťan. Jeden z Bonových rodičů byl katolík a druhý protestant, ale Bono duchovně vyrůstal v anglikánské církvi.

„Bono ke své víře přišel přes mého tátu. A já jsem k víře přišel taky přes mého tátu,“ řekl Guggi RNS.

Zpěvák přišel o matku ve věku 14 let a poté strávil spoustu času v domě svého přítele Guggiho. Oba se každý rok společně zúčastnili tábora organizovaného církví.

V posledních letech frontman U2 otevřeně mluvil o své víře. Ve video sérii v roce 2017 s Davidem Taylorem, profesorem teologie na Fullerově teologickém semináři v Pasadeně v Kalifornii, Bono hovořil o těch letech, kdy si hledal cestu k Bohu po smrti své matky.

„Stal jsem se umělcem díky zármutku,“ popsal Bono Taylorovi, co se stalo tím impulzem. Bono řekl, že ho matka opustila v mladém věku, ale pomohla mu tím nastartovat hudební kariéru.

„Snažil jsem se zaplnit díru ve svém srdci hudbou, svými kamarády. Ale tou jedinou věcí, která mi to pomohla zaplnit, je Boží láska; ta díra sice byla velká, ale naštěstí ta láska je taky velká,“ řekl v té době Bono.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 16. srpna 2019  Foto: Wikimedia Commons – Bono

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář