Byl basketbalista Kobe Bryant věřící?

Basketbalová legenda Kobe Bryant a jeho 13letá dcera Gianna tragicky zemřeli v neděli ráno při havárii vrtulníku. Sportovní komentátoři na něj vzpomínají jako jednoho z nejlepších hráčů v historii basketbalu, který inspiroval lidi po celém světě.

Jednačtyřicetiletý Bryant skončil s basketbalem v roce 2016 po úspěšné dvacetileté kariéře v LA Lakers, kde se stal pětinásobným šampiónem NBA a osmnáctkrát byl nominován do výběru hvězd.

„Basketbalová rodina je ve smutku kvůli tragické nehodě Kobeho Bryanta a jeho dcery Gianny,“ řekl komisař NBA Adam Silver. „Po dobu dvaceti sezón nám Kobe ukazoval, co je možné, když se pozoruhodný talent spojí s absolutní touhou po vítězství. Byl jedním z nejneobvyklejších hráčů v historii naší hry s legendárními úspěchy.“

Po tragické zprávě se fanoušci zajímali o víru legendy NBA. Christian Today uvádí, že byl katolík, který kdysi řekl, že rozhovory s knězem změnily jeho život.

V roce 2003 prožíval hlubokou osobní a profesionální krizi kvůli obvinění ze znásilnění. Bryant připustil, že měl sex se ženou, ale popřel znásilnění. Soudce zrušil obvinění proti němu, ale dotyčná žena proti němu podala občanskoprávní žalobu a dohodli se na mimosoudním vyrovnání.

Kvůli skandálu vícero firem zrušilo svoji reklamní spolupráci s basketbalistou a jeho manželka Vanessa požádala o rozvod. Ale během této těžké životní situace se Bryant obrátit k Bohu a vyhledal pomoc u svého kněze.

„Nejvíce mi během tohoto procesu opravdu pomohlo, že jsem katolík. Vyrostl jsem jako katolík, moje děti jsou katolíci,“ přiznal se.

„Bylo to vlastně celé trochu vtipné. Kněz se na mě podíval a zeptal se: „Máte dobrého právníka?“ „No jo, je perfektní.“ A pak jen řekl: „Nech to být. Bůh na tebe nenaloží nic, co bys nezvládl, a teď je to v jeho rukou. Je to něco, co nemůžeš ovládat. A to byl zlom,“ řekl později Bryant v rozhovoru pro časopisu GQ.

Bryant si vzal radu kněze k srdci a snažil se změnit svůj život. Nakonec se spolu s manželkou udobřili a dokonce založili vlastní organizaci pod názvem Kobe a Vanessa Bryant Family Foundation (KVBFF), která povzbuzuje malé děti k rozvíjení jejich fyzických a sociálních dovedností prostřednictvím sportovních a charitativních projektů.

Na otázku, proč založili nadaci, Bryant řekl, že si všichni zaslouží druhou šanci a občas trochu pozvednout.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 28. ledna 2020  Foto: Wikimedia Commons – Kobe Bryant

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. ŘKC kněz mu neřekl nic o svatém Bohu, hříchu, pokání, odpuštění, Kristu, evangeliu, ospravedlnění. Klasika.

    Jen pěkné, neurážlivé: „Nech to být. Bůh na tebe nenaloží nic, co bys nezvládl, a teď je to v jeho rukou.“

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář