David Alaba se po vítězství v LM přihlásil k víře v Krista

Rakouský hráč Bayernu Mnichov s nigerijskými kořeny otevřeně vyjádřil svou víru v Krista při oslavě titulu v Lize mistrů.

Obránce David Alaba se nápisem na triku přihlásil ke své křesťanské víře. Německý fotbalový klub v neděli vyhrál nejcennější evropský pohár, když ve finále hraném v Lisabonu porazil francouzský Paříž Saint-Germain.

Když hráči slavili na hřišti a před miliony televizních diváků (stadion byl kvůli pandemickým opařením prázdný), Alaba sundal dres svého týmu a oblékl si bílé triko s textem „Moje síla pochází od Ježíše“.

Na zádech bylo možné přečíst další text: „Na životech černých lidí stále záleží“. Po oslavách titulu zveřejnil status na svém profilu na sociální síti: „S mocí Ducha svatého není nic nemožné! Mistři Evropy!“

Evangelical Focus připomíná, že Alaba hraje za Bayern Mnichov více než deset let a za tu dobu s týmem vyhrál dvakrát Ligu mistrů a devětkrát se těšil z německého titulu.

David Alaba se narodil v Rakousku, ale jeho otec pochází z Nigérie a jeho matka je Filipínka. Fotbalista často vyjadřoval svou víru na veřejnosti. „Moje síla pochází od Ježíše“ je heslo, které použil při několika příležitostech. Příkladem je jeho tweet během mistrovství Evropy 2016, kde citoval pasáž z Filipských 2,4: „Každý ať má na mysli to, co slouží druhým, ne jen jemu.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. srpna 2020 Foto: Twitter – David Alaba

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář