Heřmanský z Talk show OMG: Nevěděli jsme, že Kazma sleduje Vaškovo kázání

Honza Heřmanský vede projekt HledámBoha.cz a byl jeden z těch, kteří stáli u vzniku Talk show OMG, která měla za cíl bourat předsudky o křesťanství. 

Podařilo se vám připravit sérii rozhovorů se zajímavými hosty. Jak celá myšlenka s Talk show OMG vznikala?

 No, vznikala poměrně zajímavě. Potkali jsme se s několika lidmi, kde byl režisér Jonáš Vacek, Pavel Hošek, který byl také jedním z těch hostů, a producent Martin Růžička. Přišel jsem s myšlenkou, aby vznikl nějaký zajímavý obsah. Vnímal jsem totiž určitou potřebu. A v těchto čtyřech lidech jsme se spolu bavili, jak by to mohlo vypadat. Pavel Hošek následně přinesl nějaká témata a Jonáš Vacek s tím začal pracovat. 

Jaký časový úsek byl mezi tou vaši první schůzkou a spuštěním celého projektu?

Já bych řekl, že to byly i dva roky. Od té první myšlenky až po samotné natáčení.

Proč právě název OMG? Byla to snaha zaujmout nebo provokovat?

My jsme to brali jako srandovní slovní hříčku. Chceme v té talk show v něčem taky i trochu provokovat, ale my to zároveň s tím názvem myslíme vážně. Že tím názvem bude dané téma, o čem to celé bude.

Ty díly jsou umístněné na portálu Seznam. Jak vznikala tato spolupráce?

Když jsme měli dokončené první díly, tak jsme rozhodili sítě. Měli jsme zájem o nějakou sekulární televizi a internetová televize od Seznamu nám přišla vhodná. 

Talk show moderuje Ellen Makunbirofa. Proč jste se rozhodli právě pro ni?

Když jsme hledali moderátora nebo moderátorku, tak nám přišla Ellen jako velmi zajímavá osobnost. Není moderátorka, nikdy nic nemoderovala, ale přišlo nám to jako dobrá volba. A tak jsme ji oslovili, jestli by to nechtěla zkusit.

Jaké přišly reakce na styl jejího moderování, ať už z církve nebo ze sekulárních kruhů?

Těch reakcí je spousta, pozitivních i negativních. To přirozeně souvisí s její osobností. Ellen nenechá lidi chladné. Někomu se její styl moderování líbil a někomu zas ne.

Do show přijalo pozvání několik známých osobností. Podle čeho jste je vybírali?

Myslím si, že v Čechách není na výběr z tolika osobností. My jsme oslovili širší spektrum osobností a ty, které se rozhodly do toho jít, bez toho, aby přesně věděly o čem Talk show Oh my God bude, byli ti, které jsme pozvali na natáčení. Nenabízeli jsme jim žádný honorář. Ono se to postupně samo selektovalo také podle toho, kdo kdy mohl.

Všiml jsem si, že v každé z těch epizod byli hosté, kteří se navzájem znali. Předpokládám, že to hrálo nějakou roli při výběru…

Přesně tak. To nám to hledání ještě zkomplikovalo. My jsme hledali dvojici, která se zná. Jeden věřící z toho křesťanského prostředí a další z toho sekulárního.

Až na dvojici PastoralBrothers. Oni jsou oba faráři…

To jo. To byla výjimka. Tak ale oni fungují jako dvojice.

Podle formy celého projektu je zřejmé, že jste ten program cílili na mladší nevěřící lidi. Jakou zpětnou vazbu jste od nich dostali? Byla nějaká?

Jó dostali. Z toho nakonec máme největší radost, když nám napíšou nevěřící lidé, že to sledovali a že sem jim to líbilo, i přesto, že je to o víře. 

S jakými reakcemi jste se setkali ze strany věřících lidí?

Byli lidi, kterým se to moc líbilo, ale zároveň, ať už z té evangelikální strany, ale také z dalších církví přišly negativní zpětné vazby, protože Talk show OMG byla pro ně velmi provokativní. 

Třeba jsme nahrávali jeden díl v sakristii a byla tam Ellen, která vedla konverzaci. Nebyl přítomen žádný kněz, a tak kupříkladu toto vyvolalo negativní reakci některých katolických kněží. Vnímali to jako znesvěcení toho prostoru. 

Docela mě překvapilo, že se v jedné epizodě objevil také Kazma. Jak jste dostali tip, že by se mohl hodit pro vaše natáčení?

My jsme zachytili, že ho jednou pozvali jako hosta na nějakou debatu adventisté. Takže jsme věděli, že se tomu nebrání, ale celý ten příběh s Vaškem Andršem a že sleduje jeho kázání, jsme odkryli až v momentě, když jsme ho oslovili. On nám řekl, že to je právě aktuální, protože poslouchá Vaškovo kázání.

Na který z těch dílů jste měly největší ohlas?  

Co se týče sledovanosti, tak jednoznačně byl nepopulárnější díl s Jirkou Strachem. Ten díl měl obrovský ohlas jak na sociálních sítích, tak na Seznamu, kde měl 60 tisíc zhlédnutí. 

Kolik dílů má celá série? A jaké máte další plány? Budete v tom pokračovat?

Poslední desátý díl bude odvysílán s Taťánou Brzobohatou a zvažujeme, co bude dál. Druhou sérii musíme zvážit, protože to je finančně náročné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: Michal Nosál Datum: 20. prosince 2020 Foto: Talk Show OMG

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář