John MacArthur: Křesťané dnes šíří falešné evangelium, aby byli relevantní

Kalifornský pastor a autor John MacArthur varoval, že příliš mnoho pastorů dnes propaguje „falešné evangelium“ a nedokáže prosazovat posvěcení ve svých kongregacích, protože jsou příliš znepokojeni tím, zda jsou dostatečně „relevantní“.

MacArthur, prezident teologického semináře a pastor Grace Community Church v Sun Valley, kázal na téma „Posvěcení a pastorská vášeň“ na výroční konferenci Together for the Gospel (Společně za evangelium) v ​​Louisville v Kentucky.

MacArthur citoval verš Galatským 1:9 („Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet!“) a prohlásil, že apoštol Pavel měl hněv vůči věcem, které ohrožují Boží plány.

MacArthur uvedl, že Pavel varoval křesťany před „falešným a ďábelským, evangeliem“ a před jakýmkoliv třeba i malým rituálem potřebným ke spasení (sola fide – pouze vírou).

Pavel vyjádřil další obavu z falešného evangelia v otázce posvěcení v Galatským 4:19, kde je napsáno: „Znovu vás v bolestech rodím, dokud nebudete dotvořeni v podobu Kristovu.“

Posvěcení definoval jak „dílo Ducha svatého, které odděluje hříšníky od hříchu“. Apoštol psal křesťanům, kteří byli ohroženi smýšlením, že k posvěcení dochází prostřednictvím „vnějších obřadů“.

„Myslím, že dnes je to typické pro evangelikální křesťany,“ řekl MacArthur. „Byli spaseni tím, že věřili pravému evangeliu, ale aby byli přátelštější vůči náboženským lidem, tolerovali falešné evangelium,“ uvedl pastor.

Pastoři mají mandát, aby vedli k posvěcení ve svých sborech, a měli by se podle MacArthura ve své službě soustředit na slova jako „svatost, pokora, čistota, zbožnost, odloučení, sebezapření, oběť, věrnost a posvěcení“. Přesto se dnes mnozí církevní lídři mnohem více zajímají o to, aby byli „relevantní a autentičtí“.

„Nebudete souzeni podle velikosti svého sboru nebo kongregace. Jak nám říká pasáž z Židům, budete souzeni na základě toho, jak jsou vaši lidé podobní Kristu,“ uvedl na závěr MacArthur.

Tématem letošní konference bylo „Odlišní od světa“.

 

Autor: Michal Nosál Zdroj: Christian Post   Foto: SCREENSHOT: T4G

 

3 Komentáře

  1. Není třeba se obávat MacArthurových pohrůžek. Ti, kdož jsou vyvoleni, budou také spaseni a o své spasení nemohou již nikdy a za žádných okolností přijít, protože spása nezáleží na nich, ale pouze a výhradně na Bohu. Pokud by vyvolení mohli výsledek Božího soudu ovlivnit „dobrým chováním“, jednalo by se o spasení ze skutků. A ti, kdo nejsou vyvoleni, těm je zbytečné tato slova adresovat, protože jsou duchovně mrtví, nemohou se pro Krista nijak rozhodnout a nezbývá jim, než jít do zahynutí. Ledaže by ti, kteří takto jednají, nebyli zatím spaseni, ale přitom byli vyvoleni. Ale ani oni se nemohou obrátit vlastním úsilím a snahou o nápravu. Nebo se snad dnešní reformovaní přiklánějí k římskokatolickému evangeliu spasení ze skutků a chtějí suverénnímu a třikrát svrchovanému Bohu nějak pomoci?

    Odpověď
    • Spíše nechápu tyto zbytečné a teatrální postoje. Ani falešní učitelé nemohou nikoho připravit o spasení. Tedy jejich marketing s různými hrůznými vizemi typu ,,Kázat falešné evangelium je vražda“, je opět sprostá lež, protože na ničem nezáleží jen na Bohu. Bůh posílá do pekla. Tedy bylo by potřebí aspoň trochu osvěty, co do pochopení důsledků učení predestinace Augustina a Kalvína. Spousty věřících naprosto netuší kde je jádro problému tohoto učení.

      Odpověď
    • Vaše komentáře jsou mimo. Spasený je každý člověk, který vírou přijme spasení skrze oběť Ježíše Krista. A dále žije v čistotě a svatosti. Jak je uvedeno v listě Jakuba: víra bez skutků je mrtvá. Tak člověk, který dál žije ve hříchu nebude spasen. Tedy o svém spasení rozhoduje každý člověk svou vírou a skutky z víry.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář