Jordan Peterson: Bible je více než pravdivá, je základem západní civilizace

Známý kanadský psycholog Jordan Peterson řekl, že Bible je „více než jen pravdivá“, je to základní kámen západní civilizace.

Peterson vystoupil v pořadu The Joe Rogan Experience a popsal své zkušenosti z prohlídky Muzea Bible ve Washingtonu. „Zhruba řečeno, máme základní kámen, na kterém se shodneme“ řekl. „To je Bible.“

SOUVISEJÍCÍBoj Jordana Petersona proti chaosu

Peterson poznamenal, že k tomuto poznání přišel, když procházel muzeem a jedno patro bylo věnováno „historii knihy“.

„Nějakou dobu doslova existovala pouze jedna kniha a tou knihou byla Bible,“ řekl. Po nějakém čase vznikly „všechny druhy knih, které si kdokoli mohl koupit,“ dodal a zdůraznil, že „všechny ty knihy v určitém smyslu vyšly z té základní knihy [Bible]“.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Peterson v diskusi hovořil více o západní civilizaci a charakterizoval „základní texty“ jako „spisy, na kterých závisí většina ostatních textů“. Jmenoval dílo Williama Shakespeara jako jeden z několika „textů, které ovlivnily více jiných textů“, než označil Bibli za konečný zdroj veškeré „lingvistické produkce“.

„Není to tak, že Bible je pravdivá. Je to tak, že Bible se stala základem pro manifestaci pravdy, což ji činí mnohem pravdivější než jen pravdivou. Je to úplně jiný druh pravdy.“ 

Dcera Jordana Petersona popsala svoji cestu k nalezení Boha

Dcera oblíbeného řečníka nedávno prozradila, že uvěřila v Boha.

Když vyrůstala se svým otcem, známým klinickým psychologem, naučila se hodně o psychologickém významu Bible, ale „asi před měsícem jsem našla Boha… a bylo to velmi náhlé,“ řekla Michaila na svém podcastu.

SOUVISEJÍCÍ – Jordan Peterson se přiznal, že je ohromen vlastní vírou v Krista

„Jsem v tom docela nová,“ cituje ji portál The Christian Post. „Poslední měsíc jsem si četla Bibli a modlila se…. A myslím, že svým způsobem je to… pravděpodobně protestantské…. A přišlo do mého života mnoho pokoje, který jsem najednou pocítila, pokoje, jaký jsem ještě nezažila. Je to naprosto absurdní. Nemůžu tomu uvěřit,“ dodala.

Michaila poznamenala, že ve svém životě zápasila se čtyřmi hlavními problémy a rozhodla se přes léto odcestovat do Austinu v Texasu, aby zjistila, jestli se tam nechce přestěhovat. Přestože se rozhodla, že Austin pro ni není tím nejlepším místem, potkala tam křesťana, který jí pomohl změnit život. Když s ním sdílela své boje, muž jí řekl, aby hledala Boha a požádala ho, aby se jí „zjevil“.

„Tu noc jsem šla domů a byla jsem kvůli těmto čtyřem hlavním problémům hodně rozrušená a byla jsem v posteli. Modlila jsem se, byla to velmi urgentní modlitba… a další den se všechny čtyři problémy vyjasnily způsobem, který dával smysl,“ pokračovala.

„Také jsem se probudila s takovým pocitem klidu, který jsem ještě necítila. A to stačilo. Říkala jsem si: ‚Dobře, to mi stačí‘,“ řekla.

Uvedla, že byly chvíle, kdy cítila, že její zkušenost mohla být jen emocionální náhoda. „A pak jsem měla ten nejdivočejší sen… probudila jsem se v 5:30 ráno a měla jsem sen… Tento silný hromový hlas jen zaduněl: ‚Udělej to!‘ Probudila jsem se a přemýšlela: Myslím, že právě na mě zakřičel Bůh. Myslím, že se to právě stalo.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – Jordna Peterson

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář