Keller apeluje na občany, aby před volbami přestali s démonizováním druhých

Tim Keller apeloval na občany USA, aby v souvislosti s bojem o Bílý dům přestali se vzájemným démonizováním.  Za něco málo přes 40 dní zamíří Američané k volební urně, aby si zvolili svého příštího prezidenta.

Vzhledem k rozdílným názorům na řešení epidemie a hnutí Black Lives Matter, ekonomiku a potraty, je období prezidentských voleb obzvláště vyhrocené.

Související: Tim Keller: Jaký by měl být postoj křesťanů k politice?

Respektovaný teolog a autor, který bojuje s rakovinou, vstoupil do veřejné debaty s výzvou, aby zejména křesťané místo nenávisti šířili milosrdenství.  Konzervativní teolog byl obzvláště frustrován křesťany, kteří nedokázali zmírnit svůj verbální projev.

„Je to trojnásobně špatné, pokud to dělají křesťané“ napsal.

Keller připomenul, že nikdo nesplňuje Boží měřítka a že ústřední zvěstí křesťanské víry je spása díky milosti. Citoval 2. Timoteovi 2,24–25, kde Pavel píše: Služebník Kristův se nemá hádat, nýbrž má být laskavý ke všem, schopný učit a být trpělivý. Má vlídně poučovat odpůrce. Snad jim dá Bůh, že se obrátí, poznají pravdu.

Související: Keller: Rasismus je hříchem proti Božímu stvoření

Keller pokračoval: „Křesťané se tedy nikdy nemohou cítit morálně lepší než kdokoli jiný.“ To podle amerického pastora implikuje, že věřící nikdy nemohou svým přístupem nebo jazykem naznačovat jiným, že si zaslouží Boží odsouzení, přičemž jich samých se to netýká.

„Právě teď je naše společnosti radikálně rozdělena, mimo jiné kvůli rostoucí vzájemné démonizaci na obou stranách politického spektra. Křesťané k tomu nesmí nijak přispívat.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. září 2020 Foto: Redeemer – T. Keller

Tags: ,,,,

2 Komentáře

  1. A jsme opět u kořenu věci, jaký postoj má zaujmout křesťan v politice? Z uvedeného, konkrétního verše naopak vyplývá, že by křesťan měl ateistu vyvádět z omylu, v jak iluzorním světě to žije a do čí léčky vlastně upadl. To je hlavním smyslem toho, na co apoštol Pavel upozorňuje. Tedy ne, to co je zjevné na povrchu, ale to, co je skryté a není vidět.

    Odpověď
  2. Proč ve 30-tých letech v Německu nedémonizovali Hitlera a místo toho mu ustupovali? Otázka je jestli za dnešní novou levicí není nějaký démon totality nebo pýchy. Proto nebudu volit Piráty,Zelené,TOP,STAN,ČSSD,ODS,KDU-ČSL a spřízněné strany. ANO není ideální volbou, ale Babiš to vidí jako Orbán a za to si zaslouží hlas.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář