Keller vyzval křesťany, aby do roku 2021 vstupovali s nadějí

Americký prominentní kazatel Timothy Keller bojující s rakovinou vyzval křesťany, aby do roku 2021 vstupovali s nadějí. Připomenul, že věřící mají přes všechny nepříznivé okolnosti příslib ve vzkříšení díky oběti Ježíše Krista.

SouvisejícíTimothy Keller o tom, jak kázat o pekle v dnešní postmoderní době

Presbyteriánský pastor řekl, že to byla hrstka lidí, která přišla na Manhattan s cílem „přežít“, ale nakonec se ze sboru Redeemer stalo místo, kde našly Krista tisíce lidí a vedl také ke vzniku webové stránky Gospel in Life, která je ovocem úspěšné mise v New Yorku a nabízí duchovní obsah „pro stovky tisíc lidí po celém světě.“

Keller vyzval křesťany k tomu, aby se modlili, protože to má význam. „Pokud jsme něco tento rok já a má manželka Kathy pochopili, tak je to důležitost modlitby. Bez modlitby neexistuje duchovní život,“ řekl.

„A pokud vás o něco mohu poprosil, tak abyste vstoupili do nového roku s naději. Tento rok mi byla diagnostikována rakovina. Já a Kathy jsme se naučili: Ať procházíte čímkoli, držte se naděje,“ uvedl Keller a poukázal na moc evangelia a dar věčného života, která je díky „úžasné milosti Ježíše Krista.“

„Ať je před vámi cokoli, tak to skončí vzkříšením a novým nebem a novou zemí. A proto žijte s nadějí,“ uzavřel své poselství Keller.  

Spoluzakladatel křesťanského konzervativního projektu The Gospel Coalition na podzim 1989 založil v New Yorku se skupinou 15 lidí sbor Redeemer, který se scházel v bytě. V roce 2016 již sbor založený na Manhattanu pořádal každý víkend osm bohoslužeb s průměrnou účastí více než 5 000 lidí.

Keller, který je označován za „nejúspěšnějšího evangelistu ve městech“, v současné době slouží jako předseda misijní organizace Redeemer City to City a pomohl založit více než 500 sborů v desítkách nejvlivnějších měst na světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. prosince 2020 Foto: Redeemer – Timothy Keller

Tags: ,,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář