Michael W. Smith: Církev se musí probudit a začat reflektovat krizi otcovství

Držitel prestižní hudební ceny Grammy vyzývá církev, aby se „probudila“ a začala reflektovat krizi, která ovlivňuje dnešní rodiny, a aby odrážela Boží srdce a stala se „náhradním tátou“ dětem, které bez něj vyrůstají.

V rozhovoru pro The Christian Post se třiašedesátiletý zpěvák a skladatel vyjádřil k tragickým důsledkům absence otců v životě jejich dětí, co má za následek závislosti na drogách a alkoholu nebo myšlenky na sebevraždu. Studie ukazují, že až 39 % amerických žáků v první až dvanácté třídě vyrůstá bez otce.

SOUVISEJÍCÍMichael W. Smith promluvil o nervovém zhroucení, ze kterého ho vyvedl Ježíš

„Potřebujeme spoustu náhradních otců. Máme tisíce chlapců, kteří potřebují mentory, a myslím, že to není úkolem vlády. Myslím, že je úkolem církve vést,“ řekl Michael W. Smith.

„Je to krize, do které se musíme probudit, uvědomit si, že musíme být součástí řešení. Máme nástroje, abychom byli řešením a pomocí. Přeji si, aby církev povstala, a chci ukázat prstem také na sebe,“ dodal.

Jako otci pěti dětí je mu problém otcovství velmi blízkým tématem. A byla to láska, trpělivost a obětavost jeho vlastního otce Paula, která změnila jeho život a naučila ho porozumět Božímu charakteru.

„Můj táta mě naučil, jaký je Bůh,“ řekl zpěvák o svém otci, který zemřel v roce 2015. „Miloval mě. Měl tolik Božích atributů. Byl optimistický a smál se každý den. Dal jídlo bezdomovci a vroucně miloval moji matku.“

Smith ve své nově vydané knize o otcovství popisuje, jak osobnost jeho otce tváří v tvář tragédii dokázala odrážet bezpodmínečnou lásku Boží. Také reflektuje svou vlastní cestu od skromných začátků jeho kariéry v Západní Virginii až úspěch, který mu umožnil stát na podiu před miliony lidí po celém světě.

 Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Smith řekl, že jeho otec byl vždy jeho největším fanouškem. Podělil se o to, jak při jedné příležitosti jeho otec upadl a musel být převezen do nemocnice. Ale když byl  na nosítkách, zvedl hlavu a řekl záchranářům: „Víte, kdo to tam je? To je můj syn Michael W. Smith.“

„Byl na mě tak pyšný,“ vzpomínal Smith se smíchem. Po těchto slovech svého táty, řekl, že uslyšel Boží hlas, který mu řekl: „Stejné jsou mé pocity k tobě.“

SOUVISEjÍCÍGeorge Bush osobně požádal Michaela W. Smitha, aby na jeho pohřbu zpíval píseň Přátelé

„Vyrazilo mi to dech. Byl to pro mě okamžik zjevení,“ řekl pro CP. „Ten příběh jsem vyprávěl na mnoha koncertech a přirovnával jsem to k Boží lásce.“

Výzvou pro církev je, aby dokázala vykreslit milujícího Boha, protože bez poznání toho, že je člověk někým milován, není schopen naplnit své poslání na této zemi. Prostřednictvím své knihy chce čtenářům pomoci si uvědomit, jak dobrý je Bůh Otec, a že víra v Boží dobrotu zásadně mění životy lidí.

Aby rodiče vychovali děti, které znají a milují Pána, tak Smith je povzbuzuje k tomu, aby se snažili s nimi komunikovat, omlouvat se, když se mýlili, a hlavně milovali své děti tak, jak je miluje Ježíš.

„A to s sebou nese spoustu trpělivosti a hranic,“ zdůraznil. „Mám své vlastní problémy – všichni je máme, ale pokud je ve mně něco dobrého, je to především Kristova práce v mém životě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. srpna 2021 Foto: Michael W. Smith – Michael W. Smith

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář