Mladí američtí evangelikálové se ptají pastorů, jak reagovat na transsexuály 

Vzhledem k tomu, že v USA stále roste počet transsexuálů, čelí evangelikální pastoři výzvě, aby se zamysleli nad tím, jak by mohli přijmout transsexuála, který navštěvuje jejich církev. Pro mnoho konzervativních pastorů může být tento scénář stále hypotetický. Je však pravděpodobné, že pro mladé lidi v jejich sboru je otázka, jak se chovat ke svým transsexuálním vrstevníkům, už realitou.

Magazín Christianity Today informuje, že téměř 20 % osob, které se ve Spojených státech identifikují jako transgender, je ve věku 13 až 17 let, což znamená, že většina dnešních dospívajících chodí do školy spolu se studenty, kteří se identifikují jako trans.

SOUVISEJÍCÍDan Drápal / „Manželství pro všechny“ a Bible

Středoškoláci a vysokoškoláci přinesli spoustu otázek a scénářů, se kterými se jejich církevní vedoucí a mentoři v dětství nesetkali. Zvažují svá svědectví v kontextech, kde někteří mohou považovat za nenávistné nebo diskriminační přesvědčení, že pohlaví zůstává vázáno na biologické pohlaví.

Církev Northview Church v Carmelu v Indianě zastává biblicky konzervativní názor na sexualitu a pastor Jude Wright ví, jak citlivé téma to může být. Povzbuzuje studenty, aby vedli vztahy se svými přáteli a spolužáky, a uvádí příklad Ježíše, který se setkává s lidmi tam, kde jsou.

„Byla tu generace, která se snažila jen vtloukat do hlavy pravdu a Bibli, aniž by měla vztahy s lidmi kolem sebe,“ řekl Christianoty Today Wright. „A to prostě není kultura, ve které dnes žijeme.“

Ve skupině teenagerů, která čítá asi 150 lidí, se studenti pravidelně ptají na otázky týkající se sexuality a pohlaví. V odpovědi Wright nejprve poukazuje na lásku a soucit v Božím charakteru a zdůrazňuje jeho dobrotu uprostřed bojů o identitu a zmatků.

 SOUVISEJÍCÍ – Co byl „hřích Sodomy“? aneb Jak interpretovat biblické texty o homosexuálním chování

„Ptají se … je-li Bůh dobrý, můžete mi to nějak dokázat? Jak to mohu sám zakusit?“ poznamenal Wright. Věří, že církve mohou tu dobrotu odrážet, když budou na tyto otázky odpovídat s empatií, láskou a citlivostí.

S tím, jak se transgenderová identita šíří, stále více průzkumů a svědectví informuje o výzvách, kterým čelí transgenderové osoby, včetně slovního obtěžování, fyzických útoků a sexuálního napadení. Národní průzkum duševního zdraví LGBTQ mládeže z roku 2022 uvádí, že většina LGBT dospívajících zažívá deprese a že trans osoby uvažují o sebevraždě ve vyšší míře než ostatní.

Mnoho transgenderových mladých lidí je vychováváno v křesťanských rodinách a sami se identifikují jako křesťané. Nejkomplexnější údaje z průzkumu pochází od organizace National Center for Transgender Equality. Ta zjistila, že 19 % těch, kteří byli dříve součástí náboženského společenství, ho opustili „kvůli odmítnutí“. 

Evangelikální pastoři se snaží být citliví k lidem, kteří se potýkají s genderovou dysforií, a zároveň se držet křesťanského učení o pohlaví a sexualitě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. července 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář